infomaza - System newsów 

Wszystkie newsy

Budżet Obywatelski Województwa Śląskiego
wys: fx, akcept. admin 15.04.2023 Komentarzy: 0
Rusza nabór zadań 5. Marszałkowskiego Budżetu Obywatelskiego Województwa Śląskiego. Od 18 kwietnia do 16 maja 2023 r. każdy mieszkaniec województwa może zgłosić swój pomysł poprzez stronę bo.slaskie.pl.

Budżet obywatelski jest narzędziem pozwalającym decydować mieszkańcom o przeznaczeniu środków publicznych. W 5. Marszałkowskim Budżecie Obywatelskim Województwa Śląskiego do rozdysponowania jest 5 mln złotych. Zadania, które zbiorą najwięcej punktów, zostaną zrealizowane w 2024 r.
Zarząd Województwa Śląskiego określił wzory dokumentów stosowanych przy zgłaszaniu i weryfikacji zadań w ramach Marszałkowskiego Budżetu Obywatelskiego oraz określił harmonogram i pulę 5. edycji MBO w 2023 roku
Nabór wniosków rozpocznie się 18 kwietnia i potrwa do 16 maja. Aby zgłosić zadanie, należy wypełnić formularz za pomocą generatora eBO. Do formularza należy dołączyć listę poparcia, a w przypadku zadań inwestycyjnych lub infrastrukturalnych lub w przypadku wskazania konkretnej lokalizacji, również zgodę władającego obiektem lub terenem na realizację zadania (wg przyjętego wzoru).

Do dyspozycji mieszkańców regionu w tym roku jest 5 mln złotych. Środki przeznaczone na realizację zadań w ramach MBO zostały podzielone są na dwie pule: EKO - 3,5 mln zł oraz REGIO - 1,5 mln zł.
Środki z puli REGIO zostały podzielone na poszczególne podregiony. Na powiaty: bielski, cieszyński, żywiecki oraz miasto na prawach powiatu Bielsko-Biała (15 proc.) przypada 225 000 zł.

Źródło: UM Bielsko-Biała

Komentarzy ( 0 )Skomentuj...