infomaza - System newsów 

Wszystkie newsy

Pendolino i Ondraszek wracają do Bielska-Białej
wys: fx, akcept. admin 01.04.2023 Komentarzy: 0
Ondraszek to legendarny beskidzki zbójnik, którego imię nosi także pociąg, który łączył Bielsko-Białą i Warszawę. Wskutek prac modernizacyjnych węzła Czechowice-Dziedzice relacja pociągu została skrócona. Pociąg jeździ teraz w relacji do i z Katowic.

Jak informuje PKP Intercity, w związku z zaplanowanym przez zarządcę infrastruktury oddaniem do eksploatacji odcinka linii 139 na odcinku Goczałkowice-Zdrój – Czechowice-Dziedzice planowane są do przywrócenia od 15 maja połączenia do Bielska-Białej.

Do rozkładu jazdy powróci skrócony obecnie do i z Katowic EIC Ondraszek, który z Bielska-Białej odjedzie o 4:50, a do Warszawy dotrze o 8:15. W drogę powrotną Ondraszek wyruszy o 15:48, dojeżdżając do Bielska-Białej o godzinie 19:21. W sobotę trasa pociągu zostanie wydłużona i skład, jako Stanisław Wysocki, będzie kursował z Bielska-Białej do Gdyni Głównej (przyjazd 11:39). W drogę powrotną z Gdyni wyruszy o 17:22 i po północy dojdzie do Bielska-Białej.

Poza pociągiem EIC Ondraszek do rozkładu jazdy wrócą także dwie pary pociągów EIP, które także nie dojeżdżały do Bielska-Białej z powodu modernizacji czechowickiego węzła kolejowego. Będą to pociągi do Gdyni Głównej odjeżdżające o 12:04 oraz 17:07. W drogę powrotną będą to składy EIP z Warszawy (odjazd 7:31) oraz Gdyni Głównej (odjazd 9:32).

Źródło: RYNEK KOLEJOWY

Komentarzy ( 0 )Skomentuj...