infomaza - System newsów 

Wszystkie newsy

Panorama na finiszu
wys: fx, akcept. admin 26.03.2023 Komentarzy: 0
W czerwcu tego roku mieszkańcy Bielska-Białej i przyjeżdżający do miasta goście będą mogli skorzystać z przebudowanego kąpieliska Panorama. Urzędnicy zapewniają, że prace są prowadzone zgodnie z harmonogramem.

Umowę z wykonawcą podpisano w marcu 2022 r., a wkrótce potem rozpoczęły się prace, dzięki którym Panorama - zachowując swój charakter - stanie się nowoczesnym i atrakcyjnym kąpieliskiem. Zadaniem wykonawcy jest przebudowa dwóch istniejących żelbetowych niecek basenowych, które teraz wykonane będą ze stali nierdzewnej. Basen do skoków z wieży będzie miał 3,8 m głębokości i 294 m kw. powierzchni lustra wody. Sąsiedni basen pływacki będzie ponaddwukrotnie większy od tego do skoków. Powstanie tu także basen do nauki pływania oraz basen rekreacyjny o powierzchni lustra wody 1217 m kw. W projekcie są brodzik dla dzieci i wodny plac zabaw wraz z podziemnym zbiornikiem retencyjnym.

Odnowione ma zostać otoczenie basenów. Nawierzchnia alejek zostanie wymieniona na nową, powstaną nowe brodziki z natryskami, a plaża sucha zostanie odgrodzona od mokrej. W projekcie jest remont istniejącej widowni, schodów plenerowych oraz ustawienie nowych ławek i koszy na śmieci. Zadaniem wykonawcy jest też budowa nowego zaplecza sanitarnego.

W tej chwili trwa montaż elementów stalowych ścian niecek basenu pływackiego, wykonywana jest także podbudowa posadzek na dnie basenu do skoków. Równolegle w obu nieckach prowadzony jest montaż instalacji technologii basenowej.

W wykonanej już wcześniej stalowej niecce basenu rekreacyjnego zakończono podbudowy i posadzki betonowe dna oraz wykonano montaż wodnych atrakcji. Pozwoli to wykonawcy przy sprzyjających warunkach przystąpić do robót spawalniczych w obrębie dna i uzyskać szczelność niecki. W stacjach uzdatniania wody basenowej trwają roboty wykończeniowe oraz montaż technologii uzdatniania, budowana jest także stacja filtrów dla wodnego placu zabaw dla dzieci. Konstrukcja i instalacje technologiczne samego placu są już wykonane. Prowadzone są też prace wykończeniowe w obrębie zaplecza socjalnego i sanitarnego, gdzie w dwóch nowo powstałych segmentach układane są płytki ceramiczne na ścianach i podłogach.

Przebudowa kąpieliska pochłonie prawie 52 mln zł.

Źródło: Wyborcza Bielsko-Biała

Komentarzy ( 0 )Skomentuj...