infomaza - System newsów 

Wszystkie newsy

Modernizacja Bloku Operacyjnego w Szpitalu Wojewódzkim
wys: fx, akcept. admin 19.03.2023 Komentarzy: 0
Szpital Wojewódzki w Bielsku-Białej jeszcze w tym roku zmodernizuje dwie sale Centralnego Bloku Operacyjnego. Inwestycja będzie kosztować 3,7 mln złotych. Pieniądze na ten cel pochodzą z budżetu województwa śląskiego.

Centralny Blok Operacyjny Szpitala Wojewódzkiego w Bielsku-Białej został oddany do użytkowania w 2001 roku i po ponad 20 latach intensywnego użytkowania sale bloku oraz zaplecza wymagają gruntownego remontu, w celu dostosowania ich do aktualnie obowiązujących standardów.

Dzięki zastosowaniu w zmodernizowanych salach nowoczesnych rozwiązań informatycznych, kupnie nowego sprzętu i wyposażenia m.in. stołów operacyjnych, lamp operacyjnych, kolumn anestezjologicznych - zwiększy się dostęp chorych do usług medycznych i zwiększy się bezpieczeństwo operacji.

Wymienione zostaną także instalacje: wentylacyjna, klimatyzacyjna oraz elektryczna.

Planowana inwestycja to kolejny etap modernizacji Centralnego Bloku Operacyjnego. W następnych latach planowane są prace w pozostałych salach CBO.
Pierwszym etapem modernizacji CBO było uruchomienie w 2022 roku sali hybrydowej. Jedna z sześciu sal - w której odbywały się operacje z zakresu chirurgii ogólnej i naczyniowej - zamieniona została w hybrydową, czyli taką, która łączy w sobie funkcje diagnostyczne i zabiegowe w zakresie chirurgii naczyniowej. Inwestycja kosztowała 5,3 mln zł. Większość pieniędzy przekazał na ten cel samorząd województwa śląskiego.

Źródło: UM Bielsko-Biała

Komentarzy ( 0 )Skomentuj...