infomaza - System newsów 

Wszystkie newsy

Powstanie Międzypokoleniowe Centrum Aktywności i Innowacji
wys: fx, akcept. admin 11.03.2023 Komentarzy: 0
Kolejna inwestycja w okolicy zrewitalizowanego ostatnio w Bielsku-Białej Parku Włókniarzy staje się faktem. 6 marca w Ratuszu podpisano umowę na zaprojektowanie i wykonanie robót budowlanych w ramach projektu Międzypokoleniowe Centrum Aktywności i Innowacji w Bielsku-Białej. Kompleksowa rewitalizacja Pawilonu Sportowego i kortów tenisowych wraz z otoczeniem w Parku Włókniarzy w Bielsku-Białej.

Pod dokumentem podpisali się prezydent miasta Jarosław Klimaszewski, prezes spółki Agencja Rozwoju Regionalnego realizującej całość inwestycji Maciej Jeleń i wykonawca - prezes spółki Wodpol Adam Marszałek.

Międzypokoleniowe Centrum Aktywności i Innowacji powstanie na terenie przy ul. Partyzantów 59 w sąsiedztwie Parku Włókniarzy, na bazie istniejącego już tam pawilonu sportowego i kortów tenisowych.

W odrestaurowanym pałacyku ma powstać regionalny hub innowacji cyfrowych, który będzie pracował nad rozwiązaniami w zakresie drukarek 3D, ramion robotycznych, itp. Będą odbywały się tam szkolenia i prezentacje nowych technologii, edukacja oraz praca nad zwiększaniem kompetencji wszystkich pokoleń.

W pałacyku znajdzie się też część gastronomiczna w postaci kawiarnio-restauracji. Natomiast na pierwszym piętrze powstaną pomieszczenia, które będą służyły przedsiębiorcom.

Część sportowa, przez wiele lat funkcjonująca w tym miejscu, także zostanie zrewitalizowana i dzięki temu stanie tu całoroczny obiekt – korty kryte do tenisa ziemnego i badmintona, boiska do minitenisa, a także część do aktywności ogólnorozwojowej.

Oprócz tego między pałacykiem a obiektem sportowym zlokalizowany zostanie zewnętrzny kort tenisowy, który być może w przyszłości będzie pełnił zimą funkcję lodowiska.

Koszt inwestycji to 22,5 mln zł, przedsięwzięcie zostało dofinansowane z funduszy Banku Gospodarstwa Krajowego. Obiekty mają być dostępne dla mieszkańców za 17 miesięcy.

Źródło: UM Bielsko-Biała

Komentarzy ( 0 )Skomentuj...