infomaza - System newsów 

Wszystkie newsy

Szpital Pediatryczny został rozbudowany
wys: fx, akcept. admin 03.12.2022 Komentarzy: 0
Zakończyła się przebudowa drugiego piętra pawilonu nr V Szpitala Pediatrycznego w Bielsku-Białej na potrzeby psychiatrii dziecięcej. Jedyny na południu województwa śląskiego oddział psychiatryczny dla dzieci i młodzieży poszerzy swoją bazę łóżkową, co umożliwi dostęp do leczenia większej liczbie małoletnich pacjentów.

Szpitalny pawilon nr V od 2018 roku służy dziecięcej psychiatrii - na parterze budynku funkcjonuje dzienny oddział psychiatryczny oraz poradnia zdrowia psychicznego dla dzieci i młodzieży, a na pierwszym piętrze całodobowy zamknięty oddział psychiatryczny. Drugie piętro tego budynku pozostawało dotąd puste. W związku z ogromnymi potrzebami - pacjenci byli tam przyjmowani w trybie pilnym ze względu na zagrożenie życia i zdrowia na tak zwane dostawki - szpital i Starostwo Powiatowe w Bielsku-Białej, które jest organem prowadzącym dla tej placówki, zdecydowali o adaptacji pustej przestrzeni. Udało pozyskać się na ten cel ponad 1.500.000 złotych z Ministerstwa Zdrowia, ponad 330.000 złotych dołożył powiat.

Oddział zwiększy liczbę łóżek z 17 do 30, w tym 3 w izolatkach na wypadek pacjentów z COVID-19. Na drugim piętrze powstały m.in. gabinety psychoterapii indywidualnej, terapii grupowej, sala terapii zajęciowej oraz sala integracji sensorycznej.
W nowej kuchni oddziałowej i jadalni będą dodatkowo prowadzone zajęcia kulinoterapii. Na piętrze tym zlokalizowane są również sale z łazienkami przeznaczone do izolacji pacjentów z COVID-19, punkt pielęgniarski, gabinet zabiegowy, pomieszczenia sanitarne, w tym łazienka przystosowana do potrzeb osób niepełnosprawnych.

Źródło: UM Bielsko-Biała


Komentarzy ( 0 )Skomentuj...