Wszystkie newsy

Zostań rodzicem zastępczym
wys: fx, akcept. admin 10.09.2022 Komentarzy: 0
Piknik w ramach kampanii na rzecz rodzicielstwa zastępczego dla rodzin zastępczych i mieszkańców Bieska-Białej organizuje Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej wraz z Fundacją Grupa Kęty Dzieciom Podbeskidzia. Wydarzenie odbędzie się 11 września w godzinach 11.00 - 16.00 na terenie ośrodka sportowego Rekord przy ul. Startowej 13.

Organizatorzy przewidują wiele atrakcji dla najmłodszych: dmuchańce, karuzelę, fotobudkę, eurobungee, gry, zabawy, warsztaty tematyczne, konkursy dla dzieci, malowanie twarzy, popcorn i watę cukrową, z których dzieci będą mogły korzystać bez ograniczeń. Za udział w grach i zabawach organizatorzy przewidują drobne nagrody.

Celem tej bardzo lubianej przez rodziny zastępcze i dzieci imprezy jest popularyzacja idei rodzicielstwa zastępczego oraz integracja środowiska rodzin zastępczych. Jednocześnie piknik jest okazją do podziękowania rodzicom zastępczym za ich wielkie serce, poświecenie i zaangażowanie w wychowywanie dzieci powierzonych ich opiece.

W tym roku po raz pierwszy piknik będzie imprezą otwartą, na którą Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej zaprasza mieszkańców Bielska-Białej. Podczas pikniku będzie okazja do rozmów na temat pieczy zastępczej nie tylko z pracownikami MOPS-u, ale również przedstawicielami służb sądowych oraz instytucji działających na rzecz dzieci wychowujących się w pieczy zastępczej.

Placówka jest nieustannie zainteresowana rozwojem bazy rodzinnych form pieczy zastępczej i poszukuje kandydatów na rodziny zastępcze niezawodowe. W ośrodkach opiekuńczo-wychowawczych przebywają dzieci oczekujące na swoją rodzinę zastępczą - często są liczne rodzeństwa, a optymalnym miejscem dla tych dzieci, w okresie oczekiwania na uregulowanie ich sytuacji prawnej, jest rodzinne środowisko zastępcze.

Wszystkich zainteresowanych uzyskaniem szczegółowych informacji dotyczących tego, jak zostać rodziną zastępczą, MOPS prosi o kontakt osobisty z Działem Pieczy Zastępczej Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Bielsku-Białej przy Placu Opatrzności Bożej 18, piętro I, pok. 5 i 6, od poniedziałku do piątku, w godzinach od 8.00 do 15.00 lub telefonicznie: 33 4960112, -111, -110.

Źródło: UM Bielsko-Biała

Komentarzy ( 0 )Skomentuj...