Wszystkie newsy

Wygodniej pod Szyndzielnię
wys: fx, akcept. admin 24.08.2022 Komentarzy: 0
Górny odcinek rozbudowywanej alei Armii Krajowej nabiera ostatecznych kształtów, co oznacza, że już niedługo łatwiej będzie się można dostać pod Szyndzielnię.

Zgodnie z planem postępują kolejne etapy robót. Trwająca od jesieni 2021 r. inwestycja dotyczy części alei pomiędzy rondem gen. Augusta Emila Fieldorfa Nila a dolną stacją kolei linowej Szyndzielnia. Drogowcy zakończyli już budowę elementów inżynieryjnych, infrastruktury teletechnicznej i kanalizacyjnej. Gotowe są już także chodniki, zjazdy do posesji, odwodnienie oraz obwiednia placu pętli autobusowej. W ostatnich dniach zakończono także prace związane z utwardzeniem podbudowy z kruszyw, dzięki czemu ekipy mogły przystąpić do układania warstw masy bitumicznej, na całej długości rozbudowywanego odcinka.
Miejski Zarząd Dróg w Bielsku-Białej dokłada wszelkich starań, aby inwestycja, w tym zielonym zakątku Bielska-Białej, postępowała możliwie najszybciej, a turyści zmierzający w stronę Szyndzielni mogli szybko rozpocząć korzystanie z nowoczesnej i przyjaznej im infrastruktury drogowej. Warto dodać, że projekt inwestycji uzyskał dofinansowanie w kwocie 8 mln złotych z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych, finansowanego z Funduszu Przeciwdziałania COVID-19. Całkowita wartość inwestycji wyniesie 13,5 mln złotych.

Źródło: UM Bielsko-Biała

Komentarzy ( 0 )Skomentuj...