Wszystkie newsy

24. Bielska Zadymka Jazzowa - Lotos Jazz Festival
wys: fx, akcept. admin 11.06.2022 Komentarzy: 0
Podczas tegorocznej 24. Bielskiej Zadymki Jazzowej - Lotos Jazz Festival jazz rozbrzmiewać będzie wysoko w górach i głęboko pod ziemią. Uczta dla miłośników tego gatunku muzyki będzie trwała od poniedziałku 20 czerwca do niedzieli 26 czerwca.

Impreza w związku z niedawną pandemią zmieniła termin z zimowego na wczesnoletni. Jazzowe sceny zaplanowano w Katowicach, Zabrzu i Bielsku-Białej.

Tygodniowy festiwal rozpocznie finał konkursu w Sali Koncertowej Radia Katowice i koncert Błota... w kopalni Guido, a zakończy darmowy występ na Rynku w Bielsku-Białej City Bum Bum & Friends. W tym roku koncert na Szyndzielni zaplanowano na czwartek, 23 czerwca - wystąpią Hizbut Jam i Rodziewicz Quartet - a tradycyjną już Paradę Nowoorleańską - na 26 czerwca. Ten przemarsz w zeszłym roku cieszył się niezwykłym zainteresowaniem i prawdopodobnie już na stałe zagości na festiwalu.

Zadymka ma połączyć nowoczesne formy jazzu z odwołaniem się do afrykańskich korzeni gatunku. Jedną z najjaśniejszych gwiazd Zadymki będzie Al di Meola Acoustic Trio, które wystąpi 24 czerwca.

Szczegółowy plan festiwalu

Źródło: UM Bielsko-Biała

Komentarzy ( 0 )Skomentuj...