infomaza - System newsów 

Wszystkie newsy

Miasteczko Zdrowia Seniora
wys: fx, akcept. admin 11.06.2022 Komentarzy: 0
Lekarze z dwunastu śląskich szpitali będą udzielać porad w Miasteczku Zdrowia podczas targów Silver Silesia 2022, które od 13 do 15 czerwca odbędą się w Bielsku Białej.

Impreza skierowana jest do seniorów, którzy przez pandemię mieli utrudniony kontakt z lekarzami.

Miasteczko stanie tuż obok hali pod Dębowcem, a swoje stoiska 13 i 14 czerwca wystawią Wojewódzki Szpital Chorób Płuc w Wodzisławiu Śląskim, Uzdrowisko Goczałkowice-Zdrój, Centrum Pulmonologii i Torakochirurgii w Bystrej, Śląskie Centrum Rehabilitacji i Prewencji w Ustroniu, Szpital Kolejowy w Wilkowicach -Bystrej, Beskidzki Zespół Leczniczo-Rehabilitacyjny Szpitala Opieki Długoterminowej w Jaworzu, Szpital Wojewódzki w Bielsku-Białej, Śląskie Centrum Reumatologii, Ortopedii i Rehabilitacji w Ustroniu, Śląskie Centrum Rehabilitacyjno-Uzdrowiskowe w Rabce Zdroju, Centrum Leczenia Oparzeń w Siemianowicach Śląskich, Wojewódzki Szpital Specjalistyczny nr 5 w Sosnowcu, Górnośląskie Centrum Rehabilitacji Repty i Rejonowe Pogotowie Ratunkowe w Sosnowcu.

Oferta - z jaką przyjadą na Silver Silesia 2022 szpitale, których organem założycielskim jest samorząd województwa śląskiego - jest bardzo zróżnicowana. Porad udzielą m.in. dietetycy, urolodzy, pulmonolodzy, diabetolodzy, fizjoterapeuci, ortopedzi.

Będą m.in. porady w zakresie rehabilitacji po COVID-19. Chętni wykonają badanie podoskopem stóp wykrywające nieprawidłowości obciążenia stóp, zalecane chorym na cukrzycę i reumatoidalne zapalenie stawów. Będzie można też przeprowadzić badanie wskaźnika ABI – umożliwiające wykrycie miażdżycy w aorcie oraz tętnicach kończyn dolnych. Medycy podpowiedzą również, jak pacjenci chorzy na przewlekłą obturacyjną chorobę płuc i astmę mają prawidłowo użytkować inhalatory oraz jak interpretować wyniki badań. Nie zabraknie porad dotyczących leczenia ran przewlekłych.

Miasteczko Zdrowia Seniora będzie czynne:
- poniedziałek, 13 czerwca 2022 r. w godz. 10.00 - 17.00
- wtorek, 14 czerwca 2022 r. w godz. 10.00 - 17.00

Udział seniorów w imprezie, konsultacje lekarskie i badania profilaktyczne są bezpłatne.

Źródło: UM Bielsko-Biała

Komentarzy ( 0 )Skomentuj...