Wszystkie newsy

Drzewko za surowce
wys: fx, akcept. admin 07.05.2022 Komentarzy: 0
Akcję Drzewko za surowce organizuje Fundacja Ekologiczna Arka. W sobotę 7 maja na parkingu Centrum Handlowego Sarni Stok odbędzie się zbiórka surowców wtórnych, które Arka wymieni na sadzonki kwiatów i drzew. To największa w regionie akcja społeczno-ekologiczna, do której dołączyć może każdy.

Przez 15 lat Arka rozdała ponad 100 tysięcy sadzonek drzew i kwiatów. Dzięki temu przyczyniła się do powstania zielonych terenów w Bielsku-Białej i okolicach.

Akcja jest doskonałą okazją do pozbycia się makulatury, aluminium i szkła. Tradycyjnie włączają się w nią Centrum Handlowe Sarni Stok, Regionalna Dyrekcja Lasów Państwowych w Katowicach, Urząd Miejski w Bielsku-Białej oraz firma Sanit Trans. Akcja ma na celu nie tylko propagowanie segregacji odpadów, ale i sadzenie drzew w regionie.

7 maja w punkt obsługi zbiórki na parkingu Centrum Handlowego Sarni Stok od godziny 9.00 do 17.00 Arka w zamian za surowce ma do rozdania 5.000 sztuk drzewek i 4.000 kwiatów – w tym przypadku bratków. Organizatorzy zachęcają, by do akcji włączyło się jak najwięcej osób i apelują - propagujmy sadzenie drzew i budowanie w okolicy zielonych enklaw, aby żyło nam się wszystkim lepiej i zdrowiej.

Przelicznik surowców jest następujący: jedna sadzonka za 10 kilogramów makulatury, jedna sadzonka za 20 sztuk opakowań szklanych, jedna sadzonka za 20 butelek PET czy jedna sadzonka za 20 puszek aluminiowych.

Źródło: UM Bielsko-Biała

Komentarzy ( 0 )Skomentuj...