Wszystkie newsy

Stowarzyszenie Olszówka zaprasza na wycieczkę TAJEMNICE HAŁCNOWA
wys: Stowarzyszenie Olszówka, akcept. admin 11.09.2021 Komentarzy: 0
Leżący w północnej części Bielska-Białej Hałcnów, znany przeciętnemu bielszczaninowi z Sanktuarium Maryjnego, do dziś zachował rolniczy charakter. I mimo, iż nie powstały tu fabryki (jak w innych dawnych wsiach otaczających dwumiasto leżące nad rzeką Białą) to dawna szlachecka wieś włączona w granice miasta dopiero w 1977 r. skrywa wiele interesujących historii. Mieszkający od dwóch dekad w Hałcnowie Wojciech Kominiak, autor wydanego w 2016 r. Leksykonu Hałcnowa już w najbliższą sobotę zaprasza wszystkich zainteresowanych na spacer po centrum dzielnicy , w czasie którego postara się opowiedzieć o miejscach i obiektach – tych istniejących i tych których już dawno nie ma. Poznamy dzieje obecnej Bazyliki, polskich i niemieckich szkół, historię Domu Polskiego oraz innych obiektów, które odsłonią swoje tajemnice.

Wycieczka odbędzie się w sobotę 11.09.2021. Początek godz. 10.00.

https://www.facebook.com/StowarzyszenieOlszowka

Uwaga! Obowiązują limity uczestników i zapisy. Aby tego dokonać należy wysłać maila na adres: stowarzyszenieolszowka@gmail.com lub wysłać sms na numer telefonu 693 315 998. Prosi się o podanie imienia i nazwiska oraz której wycieczki dotyczy zgłoszenie (trzeba podać jej datę). Uczestnikami mogą być tylko osoby, które dostaną potwierdzenie zawierające informacje o miejscu zbiórki. Obowiązuje kolejność zgłoszeń.

Wycieczki są bezpłatne. Dofinansowanie – Gmina Bielsko-Biała oraz Stowarzyszenie Olszówka ze środków pochodzących z 1% odpisu z podatku na rzecz Organizacji Pożytku Publicznego. Patronat – Bielsko-Bialskie Towarzystwo Historyczne. Zapraszamy - Jacek Zachara i Jakub Krajewski, koordynatorzy projektu.

Komentarzy ( 0 )Skomentuj...