Wszystkie newsy

Rusza BBbike
wys: fx, akcept. admin 02.04.2021 Komentarzy: 0
1 kwietnia w Bielsku-Białej ruszył ponownie system wypożyczalni rowerów miejskich BBbike. Charakterystyczne 192 zielone jednoślady czekają, jak w latach poprzednich, w 24 stacjach rozmieszczonych w całym mieście. Chętni będą mogli z nich korzystać z zachowaniem wszystkich obowiązujących obecnie zasad i ograniczeń związanych ze stanem epidemii.

Po zimowej przerwie operator systemu wykonał prace uruchomieniowe i zabezpieczające, z powodzeniem aktywowane zostały wszystkie stacje systemu. Wykaz stacji i ich lokalizacje można znaleźć na stronie internetowej.

W sytuacji epidemicznej rower stanowi jeden z bezpieczniejszych środków komunikacji. Umożliwia dotarcie z punktu A do punktu B bez kontaktu z osobami postronnymi. Jednak w trosce o bezpieczeństwo i komfort jazdy użytkowników popularnych BBbajków - w porozumieniu z operatorem systemu - podjęte zostały prewencyjne działania dodatkowe. Podczas każdorazowej wizyty na stacji personel operatora dezynfekował będzie tzw. miejsca kontaktu, co nie zwalnia oczywiście użytkowników rowerów z obowiązku stosowania odpowiednich środków ochrony osobistej w postaci rękawiczek lateksowych.

Aby skorzystać z Bbbajka, należy w pierwszej kolejności zarejestrować się na stronie www.bbbike.eu lub przez terminal stacji, zaakceptować regulamin i wpłać 10 zł (minimalna kwota doładowania) na swój osobisty rachunek klienta w systemie BBbike. Po rejestracji LOGIN i PIN otrzymamy e-mailem. PIN możemy zmienić po zalogowaniu, w panelu użytkownika.

Opłaty za korzystanie z BBbike są pobierane zgodnie z tabelą opłat w sposób automatyczny z rachunku klienta, który można doładowywać za pośrednictwem systemu płatności internetowych (PayU). Rachunek jest aktywny, to znaczy, że możemy realizować wypożyczenia, jeśli mamy na nim więcej niż 4 zł.

Źródło: UM Bielsko-Biała

Komentarzy ( 0 )Skomentuj...