Wszystkie newsy

Pięć nowych karetek w Bielskim Pogotowiu Ratunkowym
wys: fx, akcept. admin 02.04.2021 Komentarzy: 0
Bielskie Pogotowie Ratunkowe pozyskało środki z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego (85 procent) oraz budżetu państwa (15 procent) – w sumie 2.978.792 zł.

Umowa na projekt Zapewnienie bezpieczeństwa mieszkańcom powiatu i miasta Bielsko-Biała poprzez zakup ambulansów sanitarnych z wyposażeniem, a także zapewnienie bezpieczeństwa pracownikom pracującym w Zespołach Ratownictwa Medycznego została podpisana w grudniu ub.r. Już na początku tego roku do Bielskiego Pogotowia Ratunkowego trafiło 20 urządzeń do dekontaminacji, czyli odkażania karetek, 16 z nich zakupiono w ramach projektu, resztę ze środków własnych. W efekcie, każdy ambulans w bielskim pogotowiu ma na stałe zamontowany sprzęt do odkażania, co daje dużą oszczędność czasu.

Teraz w ramach projektu do Bielska-Białej dostarczono 5 nowych karetek z wyposażeniem: 4 Fiaty i jednego Volkswagena. Pojazdy są zarejestrowane i już wyjeżdżają do mieszkańców powiatu bielskiego i Bielska-Białej. Ewenementem w skali kraju jest to, że każdy pojazd bielskiego pogotowia ma na wyposażeniu nosze bariatryczne, czyli do transportu cięższych pacjentów.

Ze środków unijnych kupiono także: 15 tysięcy masek ochronnych FPP2, 6 tysięcy kombinezonów ochronnych oraz prawie 800 butelek płynu do dekontaminacji.

Źródło: UM Bielsko-Biała

Komentarzy ( 0 )Skomentuj...