Wszystkie newsy

RESTART BB 2020
wys: fx, akcept. admin 09.11.2020 Komentarzy: 0
W marcu, na progu pandemii Bielsko-Biała jako jedno z pierwszych polskich miast wdrożyło rozwiązania wspierające przedsiębiorców, którzy na skutek sytuacji epidemcznej znaleźli się w trudnej sytuacji finansowej. Nasz pakiet pomocowy nazwaliśmy Restart BB 2020. Właśnie został przedłużony na kolejne miesiące.

Przedsiębiorcy prowadzący działalność gospodarczą w lokalach użytkowych stanowiących własność Miasta Bielska-Białej mogą ubiegać się o obniżenie czynszu. Jedynym warunkiem będzie wykazanie, że w wyniku pandemii przychody z działalności zmniejszyły się o więcej niż 30% w stosunku do analogicznego miesiąca roku poprzedniego. Czynsz zostanie pomniejszony o taki procent, o jaki zmniejszyły się przychody, nie więcej jednak niż o 75 %.

Przedsiębiorcy z branż najbardziej odczuwających skutki pandemii, czyli prowadzący lokale gastronomiczne, dyskoteki, siłownie oraz kluby fitness mogą ubiegać się o zmianę umów najmu i ustalenie miesięcznego czynszu na poziomie 1 złotego netto. Wystarczy wykazać, że na skutek pandemii uzyskane przychody są mniejsze o więcej niż 30% w stosunku do analogicznego okresu poprzedniego roku.

Apelujemy równocześnie do wszystkich prywatnych właścicieli lokali użytkowych o wsparcie swoich najemców. Mimo bardzo trudnej sytuacji bielski samorząd podejmuje także wszelkie możliwe działania, by utrzymać większość miejskich inwestycji. Wiemy bowiem, że nasze przedsięwzięcia napędzają lokalny rynek pracy, dając możliwość zatrudnienia wielu mieszkańcom naszego miasta.

Źródło: UM Bielsko-Biała

Komentarzy ( 0 )Skomentuj...