Wszystkie newsy

Nowe respiratory w Szpitalu Wojewódzkim
wys: fx, akcept. admin 08.10.2020 Komentarzy: 0
Wysokiej klasy respiratory, kupione z dotacji Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego dotarły do Szpitala Wojewódzkiego w Bielsku-Białej.
Teraz siedem, a docelowo osiem urządzeń po około 100 tys. zł za sztukę.

Dzięki tej inwestycji na wszystkich 15 stanowiskach oddziału dostępne są respiratory, posiadające niezbędne funkcje do wentylowania praktycznie każdej patologii układu oddechowego.

Na wszystkich stanowiskach Oddziału Anestezjologii i Intensywnej Terapii będą obecnie wykorzystywane urządzenia tej samej firmy, które pracują w identycznym systemie i mogą być powiązane z zastosowaniem elektrycznej tomografii impedancyjnej (EIT). To znacznie usprawni pracę personelu medycznego.
Urządzenia, które do tej pory znajdowały się na stanie szpitala, są mobilne i można je wykorzystywać na innych oddziałach.

Dzięki dotacji z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego wymieniono również na nowoczesne łóżka dla pacjentów w Oddziale Intensywnej Terapii. W kwietniu Samorząd Województwa Śląskiego poinformował o przyznaniu 123 mln zł na walkę z koronawirusem. Pieniądze trafiają do 27 podmiotów medycznych w województwie śląskim. Szpital Wojewódzki w Bielsku-Białej otrzymał z tej puli 3,4 mln zł.

Źródło: UM Bielsko-Biała

Komentarzy ( 0 )Skomentuj...