Wszystkie newsy

57. Tydzień Kultury Beskidzkiej on-line
wys: fx, akcept. admin 24.07.2020 Komentarzy: 0
Wielkie, radosne święto folkloru - 57. Tydzień Kultury Beskidzkiej Trwajmy w tradycji rozpocznie się już w sobotę 25 lipca i potrwa 9 dni, do 2 sierpnia. Większość wydarzeń to prezentacje w internecie. Planowane są również imprezy plenerowe, głównie w Wiśle, Szczyrku i Żywcu. Organizatorem TKB jest Regionalny Ośrodek Kultury w Bielsku-Białej.

Na stronie internetowej www.tkb.art.pl i w mediach społecznościowych będzie można codziennie oglądać dwie transmisje – o godz. 18.00 i 20.00.
Swój premierowy program przygotowała każda z miejscowości TKB – Wisła, Szczyrk, Żywiec, Maków Podhalański, Oświęcim oraz Ujsoły, Jabłonków, Istebna. Niektóre programy transmitowane będą na żywo.

Przede wszystkim usłyszymy dużo muzyki tradycyjnej, będą to zarówno zupełnie nowe materiały, jak i archiwalne. W ich realizacji brały udział regionalne zespoły folklorystyczne. Prezentacje nagrywano w pięknych górskich plenerach albo skansenach. Pojawią się również lekcja gwary, co nieco o strojach, sztuce ludowej, tradycyjnych instrumentach, kuchni regionalnej, odrobina poezji, a nawet płonąca huda. Usłyszymy wywiady z ludźmi TKB, z którymi powspominamy, jak to dawniej było na festiwalu. To wszystko o godz. 18.00. Natomiast o 20.00 emitowane będą koncerty zespołów polskich i zagranicznych, które w ciągu ostatnich trzech lat brały udział w jednym z dwóch TKB-owskich konkursów – czyli w Festiwalu Folkloru Górali Polskich oraz Międzynarodowych Spotkaniach Folklorystycznych.

Źródło: UM Bielsko-Biała

Komentarzy ( 0 )Skomentuj...