Wszystkie newsy

Bielski PKS będzie Komunikacją Beskidzką
wys: fx, akcept. admin 19.06.2020 Komentarzy: 0
Zmiana nazwy przedsiębiorstwa i rozszerzenie terenu działania poza województwo śląskie czeka bielski PKS. Do Beskidzkiego Związku Powiatowo-Gminnego, który organizuje transport publiczny w powiecie bielskim, przystąpią Kęty. To w praktyce oznacza, że od początku 2021 r. bielski PKS będzie wozić mieszkańców tej gminy. Także od nowego roku powiatowy przewoźnik zmieni nazwę. Od 1 stycznia będzie działał jako Komunikacja Beskidzka.

Komunikacja Beskidzka może pochwalić się coraz nowszym taborem. Przedsiębiorstwo zakupiło w ostatnim czasie 26 autobusów na gaz CNG. 13 pojazdów już parkuje w zajezdni, reszta dojedzie do końca roku. Wszystkie są 12-metrowe, mogą jednorazowo, w komfortowych warunkach, przewieźć 90 pasażerów. Są wyposażone w klimatyzację, monitoring, wi-fi, gniazdka na USB, przyciemniane szyby i są niskopodłogowe. Koszt ich zakupu to 32 mln zł, cześć pieniędzy pokryło unijne dofinansowanie. W ramach kolejnych inwestycji Komunikacji Beskidzkiej w Bielsku-Białej przy ul. Legionów powstaje stacja do tankowania pojazdów na gaz ziemny.
Obecnie autobusy bielskiego PKS wożą pasażerów po całym powiecie bielskim: z Bielska-Białej do Dankowic, Zasola Bielańskiego, Hecznarowic, Kóz, Kęt, Czańca, Porąbki, Czernichowa, Międzybrodzia, Wilkowic, Pietrzykowic, Rybarzowic, Kalnej, Szczyrku, Jaworza, Roztropic, Wieszcząt, Iłownicy i Grodźca; a także na trasach Bielsko-Biała przez Szczyrk, Wilkowice i Bielsko-Biała przez Jaworze, Jasienicę. Poza tym autobusy Komunikacji Beskidzkiej jeżdżą na liniach Czechowice-Dziedzice – Dankowice, Czechowice-Dziedzice – Janowice, Dankowice – Kaniówek, Pisarzowice Krzemień – Pisarzowice Szkoła, Buczkowice – Szczyrk, Jaworze – Iłownica, Jaworze – Jasienica, Międzyrzecze Górne – Mazańcowice, Bystra – Meszna, Pisarzowice – Wilamowice, Czechowice Dziedzice – Dankowice i Wilamowice – Bestwina.

Źródło: UM Bielsko-Biała

Komentarzy ( 0 )Skomentuj...