Wszystkie newsy

Oddaj krew – podziel się tym, co najcenniejsze!
wys: CH Auchan , akcept. admin 08.05.2020 Komentarzy: 0
Krew każdego dnia potrzebna jest wielu osobom ciężko chorym i nie można jej zastąpić żadnym lekiem. Już w najbliższą sobotę 9 maja od godz. 10.00 do 14.00 przed Centrum Handlowym Auchan Bielsko-Biała stanie ambulans, w którym będzie można bezpiecznie oddać krew.

Epidemia koronawirusa zmieniła nasze codzienne życie i nawyki. Jednak wciąż w naszym otoczeniu są osoby potrzebujące krwi – to chorzy w trakcie leczenia chorób nowotworowych i chorób krwi, pacjenci po przeszczepach, a także ci, którzy ucierpieli w wypadkach. Dlatego Centrum Handlowe Auchan Bielsko-Biała wraz z Regionalnym Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa zachęcają do oddawania krwi.

Ze względu na sytuację epidemiczną panującą w Polsce, dawców obowiązują dodatkowe wymogi. Krew może oddać osoba, która m.in. w ciągu ostatnich 14 dni nie przebywała poza granicami Polski, której temperatura ciała nie przekracza 37,3°C, nie ma objawów infekcji, nie jest objęta kwarantanną, nadzorem epidemiologicznym i w ciągu ostatnich 14 dni nie miała kontaktu z osobą z potwierdzonym zakażeniem koronawirusem. Dawcy oczekujący do oddania krwi zachowują niezbędny odstęp: 1-1,5 metra. Każdy krwiodawca otrzymuje maseczkę, rękawiczki oraz długopis, a bezpośrednio przed oddaniem krwi będzie poddany badaniu temperatury i kwalifikacji lekarskiej.

Oddana krew uzupełni zapasy Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Katowicach, które zaopatruje w krew i jej składniki 130 szpitali i klinik regionu śląskiego.

Akcja odbędzie się w ramach kampanii "Bliscy Krewni" organizowanej przez Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Katowicach. Celem kampanii jest zachęcenie mieszkańców regionu do regularnego oddawania krwi.

Komentarzy ( 0 )Skomentuj...