Wszystkie newsy

Budżet Obywatelski 2021
wys: fx, akcept. admin 07.03.2020 Komentarzy: 0
Od 23 marca do 24 kwietnia 2020 r. potrwa zgłaszanie projektów do 8. edycji Budżetu Obywatelskiego Bielska-Białej.

Nie muszą to być pomysły inwestycyjne, typu nowy chodnik czy latarnia, ale też tzw. miękkie – szkolenia, kursy, warsztaty, organizacja ciekawych imprez itp. Potrzeb różnego rodzaju w mieście ciągle jest sporo, mogą zostać zrealizowane, a jedynym warunkiem jest zaangażowanie bielszczan. Zachęcamy więc mieszkańców, a zwłaszcza organizacje pozarządowe, do wymyślania projektów, bo do zagospodarowania są naprawdę duże pieniądze – tym razem pula środków przeznaczonych na budżet obywatelski jest o 600 tys. zł większa niż w poprzedniej edycji. Łączna kwota to 6,6 mln zł, z czego 5,1 mln zł przewidziano na projekty osiedlowe, a 1,5 mln zł na projekty ogólnomiejskie. W nowym rozdaniu każde z 30 osiedli w Bielsku-Białej otrzyma do wydatkowania po 170 tys. zł brutto (rok temu było to 150 tys. zł brutto). Projekt ogólnomiejski nie może przekroczyć kosztu 750 tys. zł brutto.

Realizacja zwycięskich projektów odbędzie się w następnym roku budżetowym, czyli po ich wpisaniu do budżetu miasta na rok 2021. W uzasadnionych przypadkach prezydent miasta może przeznaczyć większe środki na ich realizację (nie więcej niż 10 proc. dotychczasowej wartości zwycięskiego zadania). Realizacja wybranych zadań powinna odbyć się, co do zasady, w ciągu jednego roku budżetowego.

Wszystkie potrzebne informacje dostępne będą w marcu na stronie www.obywatelskibb.pl, która niedługo zostanie zaktualizowana.

Źródło: UM Bielsko-Biała

Komentarzy ( 0 )Skomentuj...