Wszystkie newsy

Nagroda za Zgłoszenia BB
wys: fx, akcept. admin 29.02.2020 Komentarzy: 0
W Ministerstwie Rozwoju w Warszawie 26 lutego wręczono nagrody w konkursie Innowacyjny Samorząd 2020 zorganizowanym przez Serwis Samorządowy Polskiej Agencji Prasowej. Wśród finalistów w kategorii gminy miejskie znalazło się miasto Bielsko-Biała wraz z systemem ZgłoszeniaBB.

1 lutego 2018 r. Urząd Miejski w Bielsku-Białej uruchomił teleinformatyczny system dla mieszkańców – ZgłoszeniaBB.
Umożliwia on zgłaszanie uwag, problemów i usterek w przestrzeni miejskiej według ściśle określonych kategorii, m.in. są to: uszkodzenia przystanków, barierek, słupków, znaków drogowych, nawierzchni dróg oraz chodników, fontann, placów zabaw, siłowni plenerowych, ławek, koszy na śmieci, pojemników na kwiaty, pomników; powalone konary, złamane drzewa, konieczność wycinki drzew stojących w przestrzeni publicznej; niedrożność studzienek kanalizacyjnych; awaria/zmiany dotyczące sygnalizacji świetlnej oraz oświetlenia ulicznego; martwe zwierzęta i gryzonie w miejscu publicznym; dzikie wysypiska, zaśmiecone chodniki, przepełnione kosze uliczne; miejsca przebywania osób bezdomnych. Do każdego zgłoszenia, oprócz wskazania lokalizacji, można również dołączyć zdjęcia. Zarejestrowane zgłoszenia przekazywane są do realizacji i publikowane na ogólnodostępnej mapie z określeniem statusu realizacji. Co najważniejsze - zarejestrowani w systemie mieszkańcy mają możliwość podglądu statusu swoich zgłoszeń oraz otrzymywania na bieżąco informacji o sposobie ich realizacji. Dodatkowo system pozwala na publikację - bezpośrednio na mapie - ważnych komunikatów oraz powiadomień z obszaru miasta, takich jak np. ostrzeżenia meteorologiczne, wydarzenia sportowe i kulturalne.

System ZgłoszeniaBB dostępny jest na stronie www.zgloszeniabb.pl lub przez bezpłatną aplikację mobilną ZgłoszeniaBB, dostępną na urządzenia z systemem Android oraz IOS. Uwaga: system nie służy do przekazywania zgłoszeń o nagłych zdarzeniach, np. wypadkach, pożarach, katastrofach oraz o innych sytuacjach zagrażających zdrowiu lub życiu, które powinny być zgłaszane pod numery alarmowe.

Źródło: UM Bielsko-Biała

Komentarzy ( 0 )Skomentuj...