Wszystkie newsy

Kolejne przyjazne miejsce dla Seniorów
wys: fx, akcept. admin 01.02.2020 Komentarzy: 0
Seniorzy z Bielska-Białej mają kolejne przyjazne sobie miejsce. To Dzienny Dom Senior+ przy ul. Partyzantów 62.
30 stycznia odbyło się oficjalne otwarcie placówki. Dom powstał w ramach Programu Wieloletniego Senior+ na lata 2015 - 2020. Inwestycja kosztowała prawie 874 tys. zł, wkład własny miasta to 573,8 tys zł, a pozostała kwota - 300 tys. zł - to dotacja z Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej na utworzenie i wyposażenie placówki.

Placówka przy ul. Partyzantów 62 mieści się na parterze budynku i zajmuje powierzchnię ponad 300 m kw. Wszystkie pomieszczenia są dostosowane do potrzeb osób niepełnosprawnych i zostały wykonane w wysokim standardzie, tak aby jak najlepiej służyć seniorom. W Dziennym Domu Senior+ znajdują się więc - sala ogólnodostępna z przeznaczeniem na miejsce spotkań i jadalnię, sala aktywności ruchowej, sala z biblioteczką i prasą wyposażona w komputer z dostępem do Internetu, sala do odpoczynku z miejscami do leżenia, sala do terapii indywidualnej, pokój zabiegowo-pielęgniarski, pokój opiekunów, szatnia, kuchnia oraz pomieszczenia z pralką i miejscem do prasowania, a także toalety i łazienki dla osób niepełnosprawnych.

Dom jest Ośrodkiem Wsparcia dla Osób Starszych i funkcjonuje w strukturach Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Bielsku-Białej. Swoją działalność rozpoczął 1 stycznia 2020 r., może do niego równocześnie uczęszczać 30 osób, które zgodnie z Programem Senior+ mają ukończone 60 lat i są nieaktywne zawodowo. Dom jest czynny w godz. 7.30 - 15.30 i zapewnia 8-godzinną ofertę usług, codziennie - od poniedziałku do piątku.

Na seniorów czeka bogata i różnorodna oferta (edukacyjna, kulturalno-oświatowa, sportowo-rekreacyjna, aktywizująca społecznie, terapii zajęciowej), a także wsparcie socjalne i psychologiczne. Seniorzy uczęszczający do placówki mają zapewniony obiad, a osoby niepełnosprawne także dowóz z miejsca zamieszkania i z powrotem.

To już kolejna, piąta placówka dla seniorów w Bielsku-Białej. 12 lutego odbędzie się uroczyste otwarcie następnej. Tym razem będzie to Klub Seniora przy ul. Jutrzenki 22.

Źródło: UM Bielsko-Biała

Komentarzy ( 0 )Skomentuj...