Wszystkie newsy

Orszak Trzech Króli
wys: fx, akcept. admin 02.01.2020 Komentarzy: 0
6 stycznia 2020 roku odbędzie się w Bielsku-Białej Orszak Trzech Króli. To już 9. edycja tego cyklicznego wydarzenia w naszym mieście.

Orszak to przede wszystkim inicjatywa łącząca działania różnych środowisk lokalnych (rodziny, nauczyciele, szkoły, parafie, harcerze, stowarzyszenia, zespoły, władze miasta) chcących jeszcze raz, na nowo przeżyć tajemnicę Objawienia Pańskiego. Hasło tegorocznej edycji OTK to: "Cuda, cuda ogłaszają".

W tym roku Orszak ma nowy przebieg trasy. Rozpocznie się na pl. Ratuszowym, a następnie jego uczestnicy przejdą ulicami Stojałowskiego i Wzgórze do Rynku.

Harmonogram wydarzenia:
10.30 - Msza Święta w kościele Opatrzności w Białej - w tym roku nie jest to oficjalna cześć OTK, jednak organizatorzy zachęcają do udziału
11.30 - Formowanie Orszaku na pl. Ratuszowym
12.00 - Modlitwa Anioł Pański
12.15 - Wymarsz Orszaku sprzed Ratusza na Rynek ulicami Stojałowskiego i Wzgórze. Następnie wspólne świętowanie i kolędowanie na Rynku.

Na scenie, podobnie jak w zeszłym roku, wystąpi zespół "Kamień na kamieniu". Na co dzień można go usłyszeć na Mszach Świętych w kościele św. Małgorzaty w Kamienicy. Choć nie są zawodowymi muzykami, to kochają muzykę i chcą się nią dzielić z innymi. Od kilku lat zapewniają oprawę muzyczną podczas pasterki na Dębowcu.

Organizatorem OTK w Bielsku-Białej jest Bielskie Stowarzyszenie Wspierania Edukacji i Rodziny "Światło".

Źródło: UM Bielsko-Biała

Komentarzy ( 0 )Skomentuj...