Wszystkie newsy

Podpisano umowę na modernizację Szpitala Miejskiego
wys: fx, akcept. admin 14.08.2019 Komentarzy: 0
9 sierpnia 2019 r. w Urzędzie Miejskim w Bielsku-Białej została podpisana umowa dotycząca modernizacji Beskidzkiego Centrum Onkologii - Szpitala Miejskiego. Modernizacja BCO-SM to największa i najważniejsza inwestycja w Bielsku-Białej w zakresie opieki zdrowotnej.

Zakres rzeczowy inwestycji obejmuje m.in.: rozbudowę budynku szpitalnego przy ul. Wyzwolenia o 5-kondygnacyjny segment, połączenie z istniejącymi budynkami, przebudowę strefy wejściowej budynku głównego czy przebudowę dróg i parkingów wewnętrznych. Łączna powierzchnia użytkowa nowego segmentu to 4659 m2. W przyziemiu znajdować się będą Zakład Terapii Izotopowej oraz pracownia rezonansu magnetycznego. Na parterze zostaną rozlokowane pozostałe pracownie Zakładu Diagnostyki Obrazowej (RTG, USG, mammografii, TK), pracownia biopsji stereotaktycznej, izba przyjęć wraz z pomieszczeniem rejestracji i statystyki medycznej. Na I p. i II p. mieścić się będą odziały łóżkowe w ramach Chirurgii Onkologicznej i Ogólnej oraz Ginekologii Onkologicznej. Na III p. zlokalizowany będzie blok operacyjny z 4 salami i salą wybudzeń. Na poddaszu przewidziana jest przestrzeń instalacyjna, która lokalizować będzie urządzenia techniczne obsługujące budynek. W ramach inwestycji planowane jest zastosowanie rozwiązań OZE (obiekty będą wyposażone w instalację fotowoltaiczną i trigeneracji, które wpłyną na zmniejszenie energii pobieranej z sieci elektroenergetycznej).

Budowa potrwa 23 miesiące i będzie kosztowała 104 mln zł, z czego 75 mln zł to unijne dofinansowanie. Kolejne 50 mln zł trzeba będzie wydać na wyposażenie budynku w najnowocześniejszy sprzęt.

Źródło: UM Bielsko-Biała

Komentarzy ( 0 )Skomentuj...