Wszystkie newsy

XI sezon wycieczkowy po Cygańskim Lesie
wys: Jacek Zachara, akcept. admin 07.06.2019 Komentarzy: 0
Stowarzyszenie Olszówka znów zaprasza na serie wycieczek po Cygańskim Lesie. Mimo kilkudziesięciu przeprowadzonych już spacerów, mieszkańcy ciągle chcą poznawać urokliwy zakątek Bielska-Białej.

Cygański Las to miejsce magiczne, które można odkrywać na wiele sposobów. Już w 20-leciu międzywojennym Olszówka i Mikuszowice Śląskie stały się atrakcyjnym miejscem dla malarzy, rysowników i akwarelistów, którzy się tu osiedlali, spotykali, dyskutowali i twórczo pracowali przenosząc na płótno lub papier piękne pejzaże z Cygańskiego Lasu.

Artystów plastyków, należące do nich wille, miejsca wspólnego malowania i towarzyskich spotkań oraz ulubione przez nich zakątki, będzie można poznać w najbliższą niedzielę podczas tradycyjnej wycieczki organizowanej przez Stowarzyszenie Olszówka. Spacer poprowadzi znawczyni malarstwa bielsko-bialskiego regionu Teresa Dudek Bujarek, historyk sztuki, starszy kustosz Muzeum Historycznego w Bielsku-Białej, prezes Górnośląskiego Oddziału Stowarzyszenia Historyków Sztuki.

Spotkanie 9 czerwca 2019 r. o godz. 10.00 przy pętli autobusu nr 1 w Cygańskim Lesie.

Następne wycieczki rozpoczynają się również o godzinie 10.00. Terminy:
16 czerwca - prowadzący Jacek Zachara
14 lipca - prowadzący Jakub Krajewski
21 lipca - prowadzący Piotr Kenig
11 sierpnia - prowadzący Konrad Korzeniowski
25 sierpnia - prowadząca Ewa Janoszek

Udział w wycieczce jest bezpłatny dzięki wsparciu finansowym Gminy Bielsko-Biała w ramach programu "Kultura, sztuka, ochrona dóbr kultury i dziedzictwa narodowego", a także Stowarzyszenia Olszówka dzięki akcji 1% dla organizacji pożytku publicznego.

Wycieczki odbywają się pod patronatem Bielsko-Bialskiego Towarzystwa Historycznego.

Komentarzy ( 0 )Skomentuj...