Wszystkie newsy

Drzewko za surowce
wys: fx, akcept. admin 12.04.2019 Komentarzy: 0
13 kwietnia w godz. 9.00 - 17.00 w Centrum Handlowym "Sarni Stok" odbędzie się akcja "Drzewko za surowce". Na uczestników czeka 5000 sadzonek drzew i 4000 sadzonek kwiatów.

W tym roku akcja organizowana jest pod hasłem "Sadzimy tlen", a uczestnicy będą zachęcani do przysyłania relacji z sadzenia otrzymanych drzewek i umieszczania ich na Europejskiej Mapie Drzew.

Każdy, kto przyniesie do CH Sarni Stok - 20 puszek lub 20 butelek (PET lub szklanych), a także 10 kg makulatury otrzyma od leśników sadzonkę drzewka. Podczas akcji zbierane będą także elektrośmieci. Zebrane surowce zostaną sprzedane, a za środki kupione rowery dla dzieci z domów dziecka i świetlic środowiskowych w ramach akcji rowerpomaga.pl.

Partnerem akcji jest Regionalna Dyrekcja Lasów Państwowych w Katowicach. W akcji biorą udział leśnicy z nadleśnictw: Bielsko, Ustroń, Węgierska Górka i Wisła.

Akcja organizowana jest w ramach całorocznego programu edukacji ekologicznej "Wszystkie kolory recyklingu" realizowanego z Miastem Bielsko-Biała oraz Zakładem Gospodarki Odpadami ZGO.

Źródło: UM Bielsko-Biała

Komentarzy ( 0 )Skomentuj...