Wszystkie newsy

110-lecie BBTS
wys: fx, akcept. admin 03.04.2018 Komentarzy: 0
W sezonie 2017/18 swoje 110-lecie obchodzi BBTS Bielsko-Biała, najstarszy klub naszego regionu, który dał początek m.in. dzisiejszemu TS Podbeskidzie.

Od piłki nożnej wszystko się zaczęło w 1907 roku, kiedy to powstał Bielitzer Fussball Klub, ale na piłce się nie skończyło. BBTS w swoich najlepszych latach był klubem wielosekcyjnym w skład którego wchodzili również m.in. siatkarze, szachiści, saneczkarze, pływacy, gimnastycy, tenisiści ziemni i stołowi, bokserzy, narciarze. Te dwie ostatnie sekcje osiągały największe sukcesy w postaci medali mistrzostw kraju, Europy oraz wychowały najwięcej uczestników igrzysk olimpijskich.

Do dziś z klubów pochodzących od BBTS-u funkcjonują tylko sekcje piłki nożnej (BBTS Podbeskidzie, TS Podbeskidzie), siatkówki (BBTS Bielsko-Biała – występujący w Plus Lidze, oraz BBTS Włókniarz – szkolenie młodzieży), a spadkobiercą bokserskich osiągnięć BBTS-u jest Bielski Klub Bokserski Beskidy.

Wszystkie te kluby połączyły siły, bo wspólnie świętować jubileuszowy sezon 110-lecia swojego wspólnego przodka. Główne uroczystości zostały zaplanowane na początek kwietnia.

Plan obchodów

Komentarzy ( 0 )Skomentuj...