Wszystkie newsy 110-lecie BBTS
 wysłany przez: fx, zaakceptowany przez admin dn. 03.04.2018 Komentarzy: 0  
W sezonie 2017/18 swoje 110-lecie obchodzi BBTS Bielsko-Biała, najstarszy klub naszego regionu, który dał początek m.in. dzisiejszemu TS Podbeskidzie.

Od piłki nożnej wszystko się zaczęło w 1907 roku, kiedy to powstał Bielitzer Fussball Klub, ale na piłce się nie skończyło. BBTS w swoich najlepszych latach był klubem wielosekcyjnym w skład którego wchodzili również m.in. siatkarze, szachiści, saneczkarze, pływacy, gimnastycy, tenisiści ziemni i stołowi, bokserzy, narciarze. Te dwie ostatnie sekcje osiągały największe sukcesy w postaci medali mistrzostw kraju, Europy oraz wychowały najwięcej uczestników igrzysk olimpijskich.

Do dziś z klubów pochodzących od BBTS-u funkcjonują tylko sekcje piłki nożnej (BBTS Podbeskidzie, TS Podbeskidzie), siatkówki (BBTS Bielsko-Biała – występujący w Plus Lidze, oraz BBTS Włókniarz – szkolenie młodzieży), a spadkobiercą bokserskich osiągnięć BBTS-u jest Bielski Klub Bokserski Beskidy.

Wszystkie te kluby połączyły siły, bo wspólnie świętować jubileuszowy sezon 110-lecia swojego wspólnego przodka. Główne uroczystości zostały zaplanowane na początek kwietnia.

Plan obchodów
Łącznie komentarzy ( 0 )© 2000 - 2018 INFOTECH, Designed by LABMATIC Redakcja serwisu