Wszystkie newsy

Akcja KSIĄŻKA WSPIERA BOHATERA
wys: fx, akcept. admin 23.02.2018 Komentarzy: 0
25 lutego, w godzinach od 10.00 do 20.00 w Galerii SFERA odbędzie się I Charytatywny Kiermasz Książek. Nabywając książki można wesprzeć dzieci z domów dziecka i świetlic środowiskowych.

Akcja KSIĄŻKA WSPIERA BOHATERA to nowa inicjatywa Fundacji Ekologicznej ARKA, która łączy w sobie kilka aspektów: ochronę środowiska, edukację kulturalną i pomoc społeczną.

Niepotrzebne już książki sprzedawane są za symboliczne kwoty na kiermaszach, a za zebrane środki fundowane są bilety do kin i teatrów dla dzieci z domów dziecka i świetlic środowiskowych. Fundacja stara się także spełniać dzieciom ich zielone marzenia.

Odzew na akcję jest rewelacyjny. Mamy już ponad 1000 książek. Włączyło się mnóstwo środowisk. Teraz czas na WAS. Środki, które zbierzemy pomogą dzieciom z domów dziecka i świetlic środowiskowych – wyjaśnia Wojciech Owczarz, jej pomysłodawca.

Każdy kto chce przyłączyć się do akcji może jeszcze przynieść 'niepotrzebne książki' do 25 lutego do Punktu Informacyjnego w Galerii SFERA.

Akcja organizowana jest w ramach całorocznego programu edukacji ekologicznej 'Wszystkie kolory recyklingu' realizowanego wspólnie z Miastem Bielsko-Biała oraz Zakładem Gospodarki Odpadami.

Komentarzy ( 0 )Skomentuj...