Wszystkie newsy

ZgłoszeniaBB - nowy system dla mieszkańców
wys: fx, akcept. admin 01.02.2018 Komentarzy: 0
1 lutego 2018 r. Urząd Miejski w Bielsku-Białej uruchomił nowy, teleinformatyczny system dla mieszkańców - ZgłoszeniaBB. System umożliwia zgłaszanie uwag, problemów i usterek w przestrzeni miejskiej według ściśle określonych kategorii, takich jak:
- uszkodzenia przystanków, barierek, słupków, znaków drogowych, nawierzchni dróg oraz chodników, fontann, placów zabaw, siłowni plenerowych, ławek, koszy na śmieci, pojemników na kwiaty, pomników;
- powalone konary, złamane drzewa, konieczność wycinki drzew stojących w przestrzeni publicznej;
- niedrożność studzienek kanalizacyjnych;
- awaria/zmiany dotyczące sygnalizacji świetlnej oraz oświetlenia ulicznego;
- martwe zwierzęta i gryzonie w miejscu publicznym;
- dzikie wysypiska, zaśmiecone chodniki, przepełnione kosze uliczne;
- miejsca przebywania osób bezdomnych,
- rowery miejskie BBbike.

Do każdego zgłoszenia, oprócz wskazania lokalizacji, będzie można również dołączyć zdjęcia.

Zarejestrowane zgłoszenia będą przekazywane do realizacji i publikowane na ogólnodostępnej mapie z określeniem statusu realizacji, a co najważniejsze - zarejestrowani w systemie mieszkańcy będą mieli możliwość podglądu statusu swoich zgłoszeń oraz otrzymywania na bieżąco informacji o sposobie ich realizacji.

Dodatkowo system pozwoli na publikację - bezpośrednio na mapie - ważnych komunikatów oraz powiadomień z obszaru gminy, takich jak, np. ostrzeżenia meteorologiczne, wydarzenia sportowe i kulturalne. Dzięki nowoczesnemu systemowi ZgłoszeniaBB bielszczanie będą mogli nie tylko zgłaszać problemy związane z infrastrukturą miejską, ale także na bieżąco śledzić komunikaty miejskie oraz kalendarze rozmaitych wydarzeń w Bielsku-Białej.

System dostępny jest na stronie www.zgloszeniabb.pl lub przez bezpłatną aplikację mobilną ZgłoszeniaBB, dostępną na urządzenia z systemem Android w sklepie GooglePlay.

Uwaga!!! System nie służy do przekazywania zgłoszeń o nagłych zdarzeniach, np. wypadkach, pożarach, katastrofach oraz o innych sytuacjach zagrażających zdrowiu lub życiu, które powinny być zgłaszane pod numery alarmowe.

Komentarzy ( 0 )Skomentuj...