Wszystkie newsy XIII Zimowe Mistrzostwa Polski w Ratownictwie Medycznym
 wysłany przez: fx, zaakceptowany przez admin dn. 23.01.2018 Komentarzy: 0  
W dniach 23 - 26 stycznia 2018 roku, na terenie powiatu bielskiego oraz miasta Bielska-Białej odbywać się będzie XIII edycja Międzynarodowych Zimowych Mistrzostw Polski w Ratownictwie Medycznym, których organizatorem jest Bielskie Pogotowie Ratunkowe. Patronat Honorowy nad Mistrzostwami sprawuje Ministerstwo Zdrowia, Marszałek Województwa Śląskiego Wojciech Saługa, Wojewoda Śląski Jarosław Wieczorek oraz Starosta Powiatu Bielskiego Andrzej Płonka.

Udział w Mistrzostwach zadeklarowało 46 załóg stanowiących elitę polskiego ratownictwa, w tym 5 załóg zagranicznych z Ukrainy, Litwy i Grecji. Uczestnicy przyjeżdżają własnymi ambulansami, prezentując wyposażenie z różnych regionów kraju i zagranicy, a umiejętności teoretyczne i praktyczne oceniają sędziowie mistrzostw.

Dla zawodników zostało przygotowanych 8 konkurencji obejmujących pozorowane zdarzenia medyczne. Rozgrywane one będą na terenach stoku Dębowiec, przełęczy Przegibek, lodowiska BBOSiR, zakładów TAURON, lotniska Aeroklubu Bielsko-Bialskiego oraz na terenie Bielskiego Pogotowia Ratunkowego. Organizatorzy przygotowali, aż cztery zadania nocne, w tym jedno ćwiczenie z zakresu postępowania ratowniczego w przypadku wystąpienia zdarzenia masowego. Ćwiczenie to odbędzie się na terenie parkingu Centrum Handlowego Auchan.

Startujące załogi zgłaszają się w wyznaczonym czasie, na określonym na podstawie otrzymanych współrzędnych GPS miejscu i wykonują przygotowane zadanie zgodnie z obowiązującymi procedurami oraz aktualną wiedzą medyczną zawodników. Czynności te są punktowane przez sędziów zadania, co układa klasyfikację końcową.

Zawodom towarzyszą sesje naukowe oraz warsztaty, umożliwiające bezpośrednią wymianę poglądów oraz doświadczeń pomiędzy specjalistami medycyny ratunkowej z Polski i z zaproszonych państw.

Więcej
Łącznie komentarzy ( 0 )© 2000 - 2018 INFOTECH, Designed by LABMATIC Redakcja serwisu