Wszystkie newsy

Festiwal Ulicy Wzgórze
wys: am, akcept. admin 18.10.2006 Komentarzy: 1
W niedzielę 22 października 2006 r. od godz. 10.00 rozpocznie się jednodniowy Festiwal Ulicy Wzgórze.
Festiwal ma być swoistym rodzajem święta ulicy Wzgórze, malowniczej uliczki o niepowtarzalnej atmosferze, która ze względu na swój urok, liczne knajpki i położenie przyciąga jak magnes mieszkańców i turystów. Jego celem jest integracja społeczności lokalnej, stworzenie atrakcji turystycznej, promocja miasta oraz zagospodarowanie przestrzeni kulturalnej.
Impreza ma mieć charakter otwarty i niekomercyjny. Zasadniczą jej częścią będzie jarmark staroci i rzeczy używanych (rodzaj pchlego targu), w którym wziąć udział mogą mieszkańcy naszego miasta. Towarzyszyć mu będą koncerty muzyczne, wystawy plastyczne i pokazy artystyczne, które odbywać się będą zarówno na wolnym powietrzu, jak i w wnętrzach okolicznych kawiarni i pubów.
Sukcesem Festiwalu będzie stworzenie przestrzeni wymiany myśli (rodzaj bielskiego Hyde Parku) i pobudzenie do uczestnictwa w życiu społecznym. Z uwagi na fakt, że Festiwal odbywa się bezpośrednio przed wyborami samorządowymi będzie również dobrym miejscem do zachęcenia do aktywności wyborczej. Organizatorzy nie reprezentują żadnego komitetu wyborczego i nie są związani z żadna partią polityczną, ale uczestnicząc aktywnie w ogólnopolskiej akcji „Masz głos, masz wybór”, planują w czasie jego trwania zachęcać mieszkańców do wzięcia udziału w wyborach. Więcej informacji.

Komentarzy ( 1 )Skomentuj...


 polin26.10.2006  20:51  
tia.. nie ma to jak brak własnych pomysłów :/ a w dodatku taki niewypał.