Wszystkie newsy Akcja 'Czyste Beskidy'
 wysłany przez: fx, zaakceptowany przez admin dn. 17.10.2017 Komentarzy: 0  
Akademia Techniczno-Humanistyczna jako główny organizator zaprasza wolontariuszy do wzięcia udziału w akcji 'Czyste Beskidy', która odbędzie się 20 października. Partnerem merytorycznym akcji jest Stowarzyszenie Czysta Polska – organizator m.in. akcji 'Czyste Tatry'. Patronat nad wydarzeniem objął Prezydent Miasta Bielska-Białej Jacek Krywult.

Bielsko-Biała położone jest w pięknej okolicy gór Beskidu Śląskiego i Beskidu Małego. W trosce o otaczającą nas przyrodę, w ramach inicjatywy na rzecz ochrony środowiska organizatorzy chcą posprzątać wybrane, często uczęszczane górskie szlaki, promując tym samym wśród mieszkańców regionu idee wolontariatu.

Początek akcji będzie miał miejsce na terenie kampusu ATH od godz. 8.00. Każdy z uczestników zostanie wyposażony w pakiet startowy składający się m.in. z darmowego biletu umożliwiającego wjazd kolejką linową na Szyndzielnię. Następnie uczestnicy zostaną przewiezieni kilkoma autokarami pod stację kolejki. Na Szyndzielni przewidziano SPOTKANIE NA SZCZYCIE czyli czas na: ECO KONKURS z nagrodami, pokaz filmów górskich, poczęstunek i wspólne zdjęcie, a wszystko przy dźwiękach kapeli góralskiej.

Około godz. 13.00 podzieleni na grupy wolontariusze zejdą szlakami do ustalonych punktów (Wapienica Kamping, Dolna Stacja Kolejki, ATH stacja Rowerowa), przy których będą przygotowane kontenery na śmieci. Podstawione autobusy przywiozą uczestników z powrotem na teren kampusu ATH.

Szczegółowe informacje
Łącznie komentarzy ( 0 )© 2000 - 2018 INFOTECH, Designed by LABMATIC Redakcja serwisu