Wszystkie newsy

Cieszyn z nowym festiwalem
wys: am, akcept. admin 17.03.2006 Komentarzy: 1
Po przeniesieniu przez Romana Gutka festiwalu 'Nowe Horyzonty' do Wrocławia wydawało się, że Cieszyn pozostanie bez swojego filmowego święta. Ale dzięki staraniom władz i pozyskaniu unijnej dotacji latem uda się w Cieszynie przeprowadzić podobną imprezę. Nowy festiwal o nazwie 'Wakacyjne Kadry' rozpocznie się 5 lipca i potrwa pięć dni. Podczas jego trwania ma być wyświetlonych około 30 polskich filmów, które będą oceniane przez widzów. W planach są także spotkania z artystami, koncerty, pokazy wideo i wystawy malarstwa. Wstęp będzie bezpłatny.

Komentarzy ( 1 )Skomentuj...


 Daniel09.06.2006  10:20  
Cieszyński Festiwal Filmowy "Wakacyjne Kadry", który odbędzie się w Cieszynie w dniach od 12 do 16 lipca jest inicjatywą Miasta Cieszyna, realizowaną ze środków unijnych. Festiwal jest kierowany do szerokiej publiczności, od dzieci szkolnych po ich rodziców.

Na wszystkie pokazy filmowe i imprezy będzie wstęp wolny!

Uroczyste otwarcie Festiwalu w Kościele Jezusowym uświetni koncert Orkiestry Filharmonii Śląskiej pod dyrekcją Mirosława Jacka Błaszczyka.
W programie koncertu znajdą się kompozycje Wojciecha Kilara do filmów Dracula Francisa Forda Coppoli, Trędowata Jerzego Hoffmana oraz Pana Tadeusza i Ziemii obiecanej Andrzeja Wajdy.

Program konkursowy Festiwalu będzie się składał szczególnie z nowych polskich filmów. Krajowe produkcje zostaną przywrócone do łask publiczności, która oceni je i ich twórców w wielu różnych kategoriach.

TA FOTOGRAFIA JEST O MNIE - pod tym motto zostanie zaprezentowanych 8 filmów dokumentalnych i niezwykłych impresji video-art Curtisa Burza, który organizuje Fundacja Nowego Filmu, co będzie jednym z większych wydarzeń festiwalu.

Cieszyn jest również otwarty na świat. Pod nazwą School Film odbędzie się w ramach imprez towarzyszących, pokaz etiud szkół filmowych ze świata, organizowany we współpracy z Fundacją Akademia Mediów.

Ciekawym uzupełnieniem programu filmowego będą pozostałe imprezy towarzyszące a wśród nich koncerty świetnych zespołów: Negatyw, TRIBE, Apostolis Anthimos („Lakis”). Po koncertach w klubie festiwalowym będą miały miejsce maratony filmowe europejskich filmów.

W sobotę i niedzielę na Rynku w Cieszynie będą miały miejsce projekcje plenerowe komediowych hitów sezonu: Francuskiego numeru i Tylko mnie kochaj na ekranie wielkości 16 na 9 metrów.

Zachęcamy do odwiedzania naszej strony www.wakacyjnekadry.pl, która jest na bieżąco aktualizowana.