Wszystkie newsy

Lato z kulturą
wys: fx, akcept. admin 29.06.2017 Komentarzy: 0
Jak co roku w okresie wakacji Gmina Bielsko-Biała zaplanowała szereg estradowych atrakcji. W weekendy, w parku Słowackiego oraz na Rynku Starego Miasta, pojawią się znani i lubiani artyści. Szczegółowy program koncertów w ramach akcji 'Lato z kulturą' znajduje się na stronie internetowej Bielskiego Centrum Kultury.

Cykl letnich koncertów rozpocznie Bielska Estrada 1 lipca o godz. 18.00 w parku Słowackiego. Swoim entuzjazmem, młodością, temperamentem i kunsztem artystycznym zachwycają publiczność wszędzie tam, gdzie występują. Bielską Estradę tworzą tancerze, soliści Zespołu Pieśni i Tańca Bielsko oraz profesjonalni muzycy kapeli lub big bandu pod dyrekcją Marzeny Grzybowskiej. Bielska Estrada ma barwny program, który tworzy ciekawe widowisko pełne tańca, śpiewu, radości. Pojawiające się w nim tańce ludowe z różnych stron świata są przetworzone stylistycznie na potrzeby koncertów estradowych, podobnie estradowo przetworzone są kostiumy artystów.

Przygotowująca w Bielskim Centrum Kultury comiesięczne koncerty dla wszystkich z cyklu Muzyczna ballada Europy Orkiestra im. Telemanna zaprasza na koncert na Rynek 2 lipca o godz. 18.00. W programie Muzyczne podróże dookoła świata - Od muzyki wiedeńskiej do musicalu – z orkiestrą gościnnie wystąpią m.in. sopranistka Dorota Gibiec-Kurowska i gitarzysta Mariusz Bierzyński.

Komentarzy ( 0 )Skomentuj...