Wszystkie newsy

II Dzień Otwarty Lotniska Aleksandrowice
wys: fx, akcept. admin 06.06.2017 Komentarzy: 0
Przed nami druga edycja Dnia Otwartego lotniska Aleksandrowice w Bielsku-Białej. Z tej okazji zostaną otwarte bramy hangarów dla zwiedzających. Będzie można obejrzeć samoloty i szybowce stojące na ziemi lub udać się w podróż nad miastem.

Lotnisko Aleksandrowice zostanie udostępnione dla zwiedzających w niedzielę, 11.06.2017 r. w godzinach 12.00 – 20.00.

W tym dniu organizatorzy pokażą statki powietrzne Aeroklubu Bielsko-Bialskiego, zaprezentują poszczególne sekcje: szybowcową, samolotową, spadochronową, mikrolotową i modelarską. Do zwiedzania zostaną udostępnione hangary: szybowcowy i samolotowy oraz wieża budynku portowego.

W programie Dnia Otwartego nie zabraknie też zabaw i konkursów dla dzieci, a także lotów widokowych szybowcem za wyciągarką i samolotem, balonem na uwięzi oraz dla odważnych – tandemowych skoków spadochronowych.

Organizatorzy zapraszają także na prezentację zwycięskiego projektu 'Windą do Nieba' – zakup wyciągarki szybowcowej do szkolenia młodzieży, zrealizowanego w ramach Budżetu Obywatelskiego 2016. Do wygrania będą bezpłatne zaproszenia na loty widokowe szybowcem za 'Windą' dla mieszkańców Bielska-Białej.

Dzień Otwarty to okazja, żeby zobaczyć lotnictwo z bliska i zapoznać się z codzienną działalnością Aeroklubu Bielsko-Bialskiego.

Dodatkowo, podczas Dnia Otwartego Lotniska Aleksandrowice będzie można zobaczyć wystawę samochodów FSM Bielsko-Biała.

Źródło: UM Bielsko-Biała

Komentarzy ( 0 )Skomentuj...