Wszystkie newsy

Rusza Szyndzielnia!
wys: am, akcept. admin 11.03.2017 Komentarzy: 0
Od dzisiaj rozpoczyna funkcjonowanie zmodernizowana Kolej Linowa Szyndzielnia. Zakończyły się już wszystkie odbiory techniczne i została wydana zgoda na jej użytkowanie. W sobotę i niedzielę bilety będzie można kupić za połowę ceny.

Modernizację wygrała austriacka firma Doppelmayr. Kontrakt podpisano w grudniu 2015 roku, a prace modernizacyjne rozpoczęły się w październiku 2016 roku.

Modernizacja (koszt około 12 mln zł) objęła wymianę najważniejszych elementów kolei m.in.: zespołu napędu głównego, zespołu napędu awaryjnego, zespołów hamulca ruchowego i głównego napędu, liny nośno-napędowej oraz kabla sterującego (łączącego dolną i górną stację). Pojawiły się również nowoczesne 6-osobowe gondole (32 szt.) o wysokości ok. 2 m z wejściem z poziomu peronu (dostosowane do wjazdu wózkami dla dzieci oraz osób niepełnosprawnych).

W wyniku modernizacji nastąpił znaczący wzrost komfortu dla pasażerów (zwłaszcza przy wsiadaniu i wysiadaniu), a także wzrost bezpieczeństwa. Spółka ZIAD Bielsko-Biała przeprowadziła również remont budynków stacji.

Komentarzy ( 0 )Skomentuj...