Wszystkie newsy Dzień Kobiet w Galerii Bielskiej BWA
 wysłany przez: mm, zaakceptowany przez admin dn. 08.03.2017 Komentarzy: 0  
Dzień Kobiet jest w Galerii Bielskiej BWA świętowany od lat. W tym roku wydarzenia z tej okazji zaplanowane zostały w dwóch terminach. W dn. 8 marca Galeria BWA zaprasza na otwarcie wystawy rzeźby Agaty Agatowskiej pt. 'Dzień na Marsie', na której pojawią się głównie postacie kobiet. Oprowadzanie kuratorskie, rozpoczynające się godzinę przed wernisażem, przyciągnie zapewne wszystkich tych, którzy pragną bardziej wnikliwie zapoznać się z przesłaniem wystawy.

Po otwarciu wystawy rzeźby w dolnej sali, organizatorzy zapraszają do Klubokawiarni Aquarium, gdzie zostanie otwarta wystawa malarstwa Ewy Szulkin pt. 'Dialog z pięknem' oraz nastąpi inauguracja nowego muralu kredowego autorstwa Mery Jabłońskiej, poświęconego kobietom. Autorka muralu przygotuje także coś miłego dla ciała: poczęstunek i degustację smakołyków przyrządzonych ze zdrowych produktów. Wieczór uprzyjemni muzyka grana na żywo, w wykonaniu młodych muzyków z bielskiego środowiska.

W piątek 10 marca, wraz z Fundacją Pozytywnych Zmian, galeria zaprasza na bardziej krytyczne przyjrzenie się sytuacji kobiet. Pod hasłem 'Dzień kobiet - czy mamy co świętować?' zaprezentujemy bielską premierę filmu dokumentalnego 'Sonita', poruszającego portretu młodej Afganki'.

Szczegóły
Łącznie komentarzy ( 0 )© 2000 - 2018 INFOTECH, Designed by LABMATIC Redakcja serwisu