Wszystkie newsy



 Fotografia Dzikiej Przyrody 2016 - polska premiera w Bielsku-Białej
 wysłany przez: mm, zaakceptowany przez admin dn. 04.01.2017 Komentarzy: 0  
Galeria Bielska BWA jako pierwsza w Polsce pokaże najlepsze zdjęcia prestiżowego, międzynarodowego konkursu 'Fotografia Dzikiej Przyrody 2016 / Wildlife Photographer of the Year 2016', organizowanego przez Muzeum Historii Naturalnej w Londynie.

Wystawa umożliwi mieszkańcom Bielska-Białej i regionu obejrzenie zdjęć zaskakujących, niepokojących i wzruszających, które dzika natura odsłania tylko przed wytrwałymi i utalentowanymi fotografami zawodowymi i amatorami. Efekty ich pracy poruszają zarówno dorosłych, jak i dzieci oraz młodzież. Szkołom, które chcą zwiedzić wystawę, Galeria Bielska BWA dodatkowo proponuje udział w krótkich warsztatach artystycznych.

W Galerii Bielskiej BWA pokazanych zostanie 100 zdjęć, które zdobyły najwyższą ocenę profesjonalnego jury. Wybrano je spośród 50 tysięcy fotografii nadesłanych przez ponad 4 tysiące fotografów z 95 krajów świata. Liczby te świadczą o niesłabnącym powodzeniu zorganizowanego już po raz 52. konkursu. Gwarantują również, że zdjęcia, z których stworzono wystawę pokonkursową dotykają różnorodnych zagadnień związanych z naturą. Nie tylko oddają jej piękno, ale także dramatyzm, kruchość i niepokojące fakty związane z dewastacją i unicestwieniem gatunków.

Laureat Grand Prix konkursu i tytułu Fotograf Dzikiej Przyrody 2016 - Amerykanin, Tim Laman sfotografował młodego orangutana, wspinającego się na drzewo w Parku Narodowym na wyspie Borneo. Populacja orangutanów co roku drastycznie się zmniejsza ze względu na wycinkę lasów, stąd zapewne tytuł pracy - 'Splecione życia' ('Entwined Lives').

Konkurs i wystawa mają także walor edukacyjny. Prezentowane fotografie uzupełniają opisy, które wyjaśniają, gdzie zostały wykonane i z czym wiążą się sceny, którą uchwycił obiektyw. W konkursie biorą także udział dzieci i młodzież w trzech kategoriach wiekowych: do 10 lat, 11-14 lat oraz 15-17 lat. Tym razem tytuł Młodego Fotografa Dzikiej Przyrody 2016 otrzymał 16-letni Gideon Knight z Wielkiej Brytanii za zdjęcie 'The Moon and the Crow'.

W Bielsku-Białej wystawa 'Fotografia Dzikiej Przyrody 2016 / Wildlife Photographer of the Year 2016' pokazana zostanie po raz 14. Już po raz 9. dzięki bielskim Zakładom Tłuszczowym 'Bielmar' - Głównemu Sponsorowi Wystawy w Bielsku-Białej, ekspozycja będzie udostępniana bezpłatnie.

Co roku wystawa cieszy się ogromnym zainteresowaniem. Aby umożliwić zwiedzanie grupowe przed feriami zimowymi, które w województwie śląskim trwają od 16 do 29 stycznia 2017 r., Galeria wydłuża godziny otwarcia: od poniedziałku do piątku zaprasza już od godz. 8.00 do 18.00; w niedziele i święta w godz. 10.00 - 18.00.

Organizatorem tournée wystawy po Polsce jest Agencja Zegart. W Galerii Bielskiej BWA 'Fotografia Dzikiej Przyrody 2016 / Wildlife Photographer of the Year 2016' czynna będzie od 3 do 30 stycznia 2017 roku.




Łącznie komentarzy ( 0 )



© 2000 - 2018 INFOTECH, Designed by LABMATIC Redakcja serwisu