Wszystkie newsy Święta na Starówce
 wysłany przez: mm, zaakceptowany przez admin dn. 14.12.2016 Komentarzy: 0  
Jubileuszowa, dziesiąta edycja Świąt na Starówce – trzydniowego wydarzenia organizowanego przez Wydział Promocji Miasta Urzędu Miejskiego w Bielsku-Białej wspólnie z Agencją Reklamową PROMIX, Bielskim Centrum Kultury i Wydziałem Kultury i Sztuki odbędzie się w dniach 16, 17 i 18 grudnia 2016 r.

Święta na Starówce trwale wpisały się już w miejski krajobraz, stwarzając miłą przedświąteczną atmosferę tuż przed Bożym Narodzeniem oraz stając się lubianą i wyczekiwaną imprezą dla całych rodzin. Popularność wydarzenia sprawiła, iż organizatorzy zaproponowali w tym roku uczestnikom znacznie bogatszy program, wychodząc z nim także poza obręb Rynku – na pl. Chrobrego i na ul. Wzgórze.

Do udziału w kiermaszu zaproszone zostały firmy produkujące wyroby regionalne, restauratorzy mający w ofercie potrawy i napoje regionalne oraz beskidzcy twórcy ludowi. Podczas imprezy na Rynku wystąpią zespoły muzyczne, które wykonają najpiękniejsze polskie i zagraniczne kolędy. Na scenie zaprezentują się m.in.: Luterański Chór GRADUALE z Parafii Ewangelicko-Augsburskiej w Bielsku, dzieci i młodzież z Centrum Artystyczno-Edukacyjnego PROSCENION, Bielskie Studio Piosenki, Aneta Sablik z zespołem Włóczykije, zespoły BlackBird, Kamuflaż, Anti Babylon System, a także zespół wokalno-instrumentalny Melodia z Domu Kultury w Lipniku, zespół wokalny Kontrasty z Domu Kultury w Komorowicach, zespół Kwintesencja z Domu Kultury w Kamienicy i Chórek Pinokio z Domu Kultury w Komorowicach, a także Kapela Góralska Watra. Specjalny koncert kolęd da KAYAH z zespołem.

Stoiska gastronomiczne usytuowane zostaną na Rynku, a stoiska handlowe na ul. Wzgórze i na pl. Chrobrego. Zorganizowany zostanie konkurs na najpiękniejsze stoisko.

Tak, jak co roku na pl.Chrobrego będzie pięknie oświetlona, wysoka choinka. Na schodach ustawiony zostanie telebim, który przekazywał będzie obraz i dźwięk ze sceny na Rynku.

Dla najmłodszych zorganizowane zostaną bezpłatne warsztaty, w trakcie których będą one mogły zdobić ciasteczka i pierniczki oraz wykonywać ozdoby choinkowe. Czynna będzie bezpłatna karuzela, a Mikołaj będzie częstował najmłodszych słodyczami. Dzieci ze świetlicy środowiskowej otrzymają paczki świąteczne z wyrobami przekazanymi przez sponsorów.

Jubileuszowa, dziesiąta edycja imprezy Święta na Starówce uatrakcyjniona zostanie dodatkowym profesjonalnym oświetleniem, wykorzystując do tego elewacje kamienic, płytę Rynku oraz inne elementy architektury.

Święta na Starówce odbywać się będą w Bielsku-Białej na Rynku Starego Miasta, na pl. Bolesława Chrobrego i na ul. Wzgórze w dniach 16, 17 i 18 grudnia 2016 r. w godzinach od 12.00 do 21.00.
Łącznie komentarzy ( 0 )© 2000 - 2018 INFOTECH, Designed by LABMATIC Redakcja serwisu