Wszystkie newsy

Opłaty za parking przy użyciu telefonu od 1 grudnia
wys: mm, akcept. admin 21.11.2016 Komentarzy: 0
Od 1 grudnia br. kierowcy parkujący w strefie płatnego parkowania w Bielsku-Białej będą mieli dodatkową możliwość wnoszenia opłat za postój przy użyciu telefonu komórkowego.

W tym dniu uruchomiony zostanie System moBILET. Aby korzystać z tej możliwości należy pobrać aplikację ze strony m.mobilet.pl lub z dedykowanego sklepu z aplikacjami w telefonie (App Store, Google play, BlackBerry, Windows Phone). Aplikacja umożliwia łatwe, bezgotówkowe wnoszenie opłat za postój. Ponadto aplikacja umożliwia przedłużenie w dowolnym momencie opłaconego już postoju. Szczegółowe informacje dostępne są na stronie www.mobilet.pl
oraz www.parkowaniebielsko.pl.

Jednocześnie Miejski Zarząd Dróg informuje, że od 1 grudnia br. rozpocznie się pobór opłat za postój na parkingu przy skrzyżowaniu ul. Broniewskiego i ul. PCK. Opłaty będą pobierane przez inkasentów MZD w dni robocze od poniedziałku do piątku w godz. 8.00-16.00, według poniższych stawek:
1) za pierwszą godzinę postoju - 2,00 zł ze zróżnicowaniem opłaty ze względu na czas postoju:
– za pierwsze 30 minut postoju - 1,00 zł,
– za drugie 30 minut postoju - 1,00 zł,
2) za drugą rozpoczętą godzinę postoju - 2,30 zł,
3) za trzecią rozpoczętą godzinę postoju - 2,50 zł,
4) za każdą następną rozpoczętą godzinę postoju - 2,00 zł.
Stawki opłat z postój obowiązują na podstawie uchwały nr VIII/103/2015 Rady Miejskiej w Bielsku-Białej z dnia 26 maja 2015 r. w sprawie określenia wysokości opłat za korzystanie z parkingów miejskich położonych poza drogami publicznymi.

Komentarzy ( 0 )Skomentuj...