Wszystkie newsy

Targi Ekonomii Społecznej - IV Piknik Organizacji Pozarządowych
wys: mm, akcept. admin 05.11.2016 Komentarzy: 0
12 listopada 2016 r. w godzinach od 11.00 do 20.00 w Centrum Handlowym GEMINI Park organizacje pozarządowe z Bielska-Białej i subregionu południowego woj. śląskiego będą miały okazję zaprezentować się mieszkańcom naszego miasta podczas Targów Ekonomii Społecznej – IV Pikniku Organizacji Pozarządowych. Targi odbędą się pod hasłem 'PIKNIK W BESKIDZKIM RYTMIE'. Jest to wydarzenie realizowane w ramach projektu pn. 'OWES subregionu południowego', którego partnerami są: Stowarzyszenie Bielskie Centrum Przedsiębiorczości, Miasto Bielsko-Biała oraz Bielskie Stowarzyszenie Artystyczne Teatr Grodzki.

Targi Ekonomii Społecznej umożliwią promocję lokalnych produktów i usług świadczonych przez podmioty ekonomii społecznej z subregionu południowego. Na stoiskach przygotowanych w Gemini Park będzie można zapoznać się również z dorobkiem oraz programem działania kilkudziesięciu organizacji z subregionu zajmujących się różnorodną tematyką, m.in. edukacją, kulturą i sztuką, sportem, turystyką, a także ochroną zdrowia i pomocą społeczną.

Tegoroczne Targi mające na celu pokazanie lokalnego charakteru ekonomii społecznej i wzmocnienie jej wizerunku jako równorzędnego partnera dla innych sektorów, przybliżą nam także tradycję regionu Podbeskidzia, od muzyki, poprzez modę po rękodzieło. Dla najmłodszych przygotowano liczne atrakcje pod okiem profesjonalnych animatorów kultury, z którymi będzie można pospacerować na szczudłach, modelować balony, malować twarze, wykonywać unikatowe prace rękodzieła. Część artystyczna rozpocznie się od godziny 12.00 i trwać będzie z przerwami do końca targów.

Projekt jest współfinansowany z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego na lata 2014-2020 w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego. Realizatorem Targów Ekonomii Społecznej, pod kierunkiem Miasta Bielska-Białej jako partnera projektu, jest Stowarzyszenie Centrum Sztuki Kontrast.

Komentarzy ( 0 )Skomentuj...