Wszystkie newsy

Modernizacja Kolei Linowej 'Szyndzielnia'
wys: mm, akcept. admin 29.09.2016 Komentarzy: 0
Modernizacja jednej z największych atrakcji turystycznych naszego miasta rozpocznie się 3 października. W związku z tym zbliżający się weekend będzie ostatnią okazją do przejazdu 'starymi' gondolami kolejki. Zaplanowane przez spółkę ZIAD prace potrwają około czterech miesięcy, a nową koleją będziemy mogli wyjechać na Szyndzielnię już w lutym 2017 r.

W październiku 2015 r. ogłoszony został przetarg nieograniczony w celu wyłonienia wykonawcy kompleksowej modernizacji w systemie 'projektuj i buduj' w ramach limitu ceny 12 mln zł. Szczegółowa koncepcja modernizacji opracowana została przez zespół specjalistów pod kierunkiem prof. Mariana Wójcika z Katedry Transportu Linowego AGH w Krakowie. Kontrakt na modernizację kolei gondolowej na Szyndzielnię został podpisany pomiędzy ZIAD Bielsko-Biała S.A. a Doppelmayr Polska Sp. z o.o. w grudniu 2015 r.

Modernizacja obejmie wymianę najważniejszych elementów kolei:
- kompletny zespół napędu głównego,
- zespół napędu awaryjnego,
- zespoły hamulca ruchowego i głównego napędu
- zespół zasilająco-pompowy sterowania hamulcami
- zespoły wyposażenia elektrycznego i sterowniczo-kontrolnego,
- agregat hydrauliczny układu napinającego,
- lina nośno-napędowa oraz kabel sterujący (łączący dolną i górną stację),
- nowoczesne 6-osobowe kabiny o wysokości ok. 2 m z wejściem z poziomu peronu (dostosowane do wjazdu wózkami dla dzieci oraz osób niepełnosprawnych) – 32 szt.

W wyniku modernizacji nastąpi znaczący wzrost komfortu dla pasażerów (zwłaszcza przy wsiadaniu i wysiadaniu), możliwość wygodnego korzystania z kolei przez osoby na wózkach, wzrost bezpieczeństwa oraz - dzięki nowej technice - niezawodna praca mechanizmów przez długi okres.

Komentarzy ( 0 )Skomentuj...