Wszystkie newsy

Wyciągarka jest już na lotnisku
wys: mm, akcept. admin 12.08.2016 Komentarzy: 0
Wczoraj na płycie lotniska Aeroklubu Bielsko-Bialskiego odbyły się pierwsze testy nowej wyciągarki szybowcowej. Jej zakup był możliwy dzięki głosom mieszkańców naszego miasta na projekt złożony w Budżecie Obywatelskim 2016. Zgodnie z założeniami projektu 'Windą do nieba', wyciągarka posłuży przede wszystkim do szkolenia szybowcowego bielskiej młodzieży. Ważnym aspektem pojawienia się tego urządzenia w Aeroklubie będzie również zmniejszenie hałasu związanego z holowaniem szybowców przez samoloty.

Bielsko-Biała posiada ogromne lotnicze tradycje, nasze lotnisko powstało już w 1936 roku. W bielskich zakładach szybowcowych stworzono ponad 60 konstrukcji lotniczych, a szkolenia lotnicze mają w naszym mieście blisko 80 lat tradycji. Bielskie lotnisko, wraz z nowo powstałą trasą rowerową stanowi teren rekreacyjny, przyciągając rzesze bielszczan. Jak informują przedstawiciele Aeroklubu, w ostatnim czasie obserwują stały wzrost zainteresowania sportem szybowcowym wśród bielskiej młodzieży, która chciałaby poznać smak prawdziwego latania.

W związku z powyższym, kadra instruktorów Aeroklubu Bielsko-Bialskiego, starała się o pozyskanie środków na zakup nowoczesnej wyciągarki, wyposażonej w linę syntetyczną, aby umożliwić tańsze i cichsze szkolenie szerszemu gronu mieszkańców miasta Bielska-Białej, a w szczególności młodzieży, zgodnie z wszystkimi normami bezpieczeństwa. Nowoczesna wyciągarka sprosta rosnącym oczekiwaniom młodych adeptów sztuki latania, z których na pewno wyłoni się niejeden talent.

Szkolenie przy użyciu nowoczesnego sprzętu umożliwi stworzenie ciekawej oferty zarówno dla bielszczan jak i dla mieszkańców całego regionu.

Komentarzy ( 0 )Skomentuj...