Wszystkie newsy

VDC i Dental-Care Mistrzostwa Świata 2016 w Bielsku-Białej
wys: mm, akcept. admin 04.08.2016 Komentarzy: 0
W najbliższy piątek o godz. 18.30 na placu Chrobrego odbędzie się ceremonia otwarcia VDC i Dental-Care Mistrzostw Świata Juniorów w Squashu 2016. Impreza potrwa aż 12 dni, a pierwsze mecze zostaną rozegrane już w sobotę.

Bielski klub Enjoy od dwóch lat przenosi squash spoza swoich murów do centrum miasta, rozstawiając na placu Chrobrego szklany kort i tym samym dając wszystkim mieszkańcom szansę poznania tej dyscypliny i spróbowania w niej swoich sił. W tym roku organizatorom udało się pójść o krok dalej. Dzięki zaangażowaniu przedstawicieli klubu Enjoy, Bielsko-Biała otrzymało od WSF (Światowej Federacji Squasha) przywilej organizacji Mistrzostw Świata Juniorów kategorii U19. Mimo tego, że w tych zawodach biorą udział zawodnicy poniżej 19 lat, posiada ona rangę światową. To właśnie podczas tego typu imprez gracze rozpoczynają swoją zawodową karierę, a większość ze zwycięzców zostaje później mistrzami świata, tak jak m.in. aktualny mistrz świata Raneem El Welily.

Przez pierwsze dwa tygodnie sierpnia rozegranych zostanie ponad 800 meczów squasha na najwyższym światowym poziomie, zarówno w klubie Enjoy, jak i na szklanym korcie na placu Chrobrego. W tej rywalizacji wezmą udział reprezentacje narodowe z 21 państw w chłopięcych zawodach drużynowych. W części indywidualnej udział wezmą zarówno chłopcy, jak i dziewczyny z 31 krajów: Anglia, Argentyna, Australia, Belgia, Egipt, Francja, Gwatemala, Hiszpania, Hongkong, Indie, Iran, Irlandia, Izrael, Japonia, Jordan, Kanada, Kolumbia, Korea, Malezja, Niemcy, Nowa Zelandia, Pakistan, Papua-Nowa Gwinea, Polska, Republika Czeska, Republika Południowej Afryki, Singapur, Szkocja, Szwajcaria, USA, Zimbabwe. Oczywiście nie zabraknie polskich zawodników, którzy walczyć będą w obu częściach zawodów.

Więcej o imprezie

Komentarzy ( 0 )Skomentuj...