Wszystkie newsy Ścieżka rowerowa i parking oddane do użytku
 wysłany przez: mm, zaakceptowany przez admin dn. 15.07.2016 Komentarzy: 0  
Kolejne dwie inwestycje przeprowadzone w naszym mieście zostały oficjalnie oddane do użytku. Chodzi o ścieżkę rowerową wokół lotniska oraz parking przy ul. Broniewskiego.

Przedmiotem zadania pod nazwą 'Przedłużenie ścieżki rowerowej wokół lotniska w Bielsku-Białej - etap II' była kontynuacja budowy ciągu pieszo rowerowego, w tym ścieżki rowerowej o nawierzchni bitumicznej i szerokości 3 m oraz chodnika o nawierzchni z kostki betonowej i szerokości 2 m, oddzielonych od siebie opaską separującą o szerokości 0,80 m. Ciąg został wyposażony w ławki, kosze na śmieci, stojaki rowerowe, dwie zatoki do zawracania oraz miejsca do wypoczynku. Wzdłuż ciągu pieszo-rowerowego zbudowane zostało oświetlenie. Od strony lotniska przedmiotowe tereny rekreacyjne oddziela ogrodzenie. Długość wybudowanego ciągu wynosi 2080 m. Łączna długość ścieżki wokół lotniska wynosi obecnie ok. 3040 m.
Parking przy ul. Broniewskiego został zaprojektowany na 160 miejsc dla samochodów osobowych. 10 miejsc postojowych dla osób niepełnosprawnych zostało zlokalizowanych pomiędzy zjazdami z ul. Broniewskiego. Na parkingu powstało także 5 miejsc dla autobusów. Lokalizacja miejsc postojowych oraz jezdni manewrowych została wskazana za pomocą oznakowania poziomego jezdni. Od strony południowej, zachodniej oraz północnej parkingu zaprojektowano chodnik o szerokości 1,5 m. Dla potrzeb obsługi parkingu zaprojektowano jednokierunkowe zjazdy z ul. Broniewskiego. Wjazd na parking będzie odbywał się po stronie północno-wschodniej (bliżej ronda), natomiast wyjazd z parkingu będzie możliwy po stronie południowo-wschodniej (bliżej placu targowego). Do końca wakacji na parkingu postój będzie darmowy. Docelowo jednak będzie na nim funkcjonował Elektroniczny System Poboru Opłat.
Łącznie komentarzy ( 0 )© 2000 - 2018 INFOTECH, Designed by LABMATIC Redakcja serwisu