Wszystkie newsy Stara Stacja 1000 m n.p.m. już dostępna dla turystów
 wysłany przez: mm, zaakceptowany przez admin dn. 07.07.2016 Komentarzy: 0  
Od wtorku 5 lipca 2016 r. ZIAD udostępnił turystom starą górną stację kolei gondolowej na Szyndzielnię.
Budynek pełnił swoją podstawową funkcję od 1953 do 1994 roku. Po ostatniej modernizacji w 1995 roku został zamknięty, a obsługę ruchu pasażerów przeniesiono do nowej stacji.
Spółka ZIAD będąca właścicielem kolei zdecydowała, że wnętrze starej stacji trzeba odnowić i ponownie udostępnić turystom.
- Niejednokrotnie spotykaliśmy się z opiniami, że w razie załamania pogody turyści oczekujący na zjazd koleją nie mają się gdzie schronić – nowy budynek stacyjny takiej funkcji nie spełniał – informuje Zarząd spółki.
W środku są stoły i miejsca do siedzenia, przy których można spożyć zarówno własny prowiant, jak i wiktuały zakupione w pobliskim bufecie. Budynek wyposażono też w żeliwny kominek oraz w podest sceniczny. Budynek ma pełnić nie tylko funkcję schronienia, ma być także miejscem do zorganizowania spotkania integracyjnego, konferencji, wernisażu czy też kameralnego koncertu.
Zadbano również o informacje na temat przeszłości tego miejsca. Turyści mogą się zapoznać z historią kolei na Szyndzielnię, obejrzeć stare fotografie, jak również zobaczyć oryginalne gondole poprzednich generacji - wagonami II, III i IV generacji. Czynione są starania by pozyskać też gondolę pierwszej generacji, która woziła turystów na Szyndzielnię w latach 1953-1965.
Udostępnienie turystom 'Starej Stacji 1000 m n.p.m.' (bo tak symbolicznie nazwano to miejsce) to wstęp do modernizacji kolei gondolowej, która rozpocznie się w IV kwartale 2016 roku. Zatem tegoroczne lato to ostatnia szansa by jeszcze przejechać się 'starą' koleją gondolową.
Nowymi wagonikami będzie można wyjechać na Szyndzielnię na początku 2017 roku.
Łącznie komentarzy ( 0 )© 2000 - 2018 INFOTECH, Designed by LABMATIC Redakcja serwisu