Wszystkie newsy

12. Festiwal Miast Partnerskich – POZNAJMY SIĘ
wys: mm, akcept. admin 07.06.2016 Komentarzy: 0
W dniach 17 i 18 czerwca 2016 r. w Bielsku-Białej na Rynku Starego Miasta odbędzie się 12. Festiwal Miast Partnerskich – POZNAJMY SIĘ. Celem festiwalu jest przedstawienie mieszkańcom Bielska-Białej atrakcji turystycznych miast partnerskich, promocja naszego miasta wœród przedstawicieli miast zaprzyjaŸnionych oraz poszukiwanie i organizowanie nowych kontaktów.

W pištek 17 czerwca i w sobotę 18 czerwca br. od godz. 14.00 na scenie na Rynku występować będš:

Papa Henschel Swingtett - Berlin /Niemcy/
Play it again, Sam! - Wolfsburg /Niemcy/
Pearband - Trzyniec /Czechy/
Legendy se vraci - Trzyniec /Czechy/
Krzysztof Szpot - Ustka
V8 Band - Żylina /Słowacja/
Szimfonik Harsona Egyuttes - Szolnok /Węgry/
Folkfusion Band - Nyiregyhaza /Węgry/
New Year’s Day - Bielsko-Biała

W niedzielę 19 czerwca 2016 r. o godz. 11.00 w sali koncertowej Państwowej Szkoły Muzycznej w Bielsku-Białej, przy ul. S. Wyspiańskiego 5a, w poranku muzycznym wystšpiš Kameraliœci z Wiednia.

Muzyka wiedeńska znana jest w œwiecie głównie ze swojej lekkoœci i pozytywnej energii. Stało się to nie tylko za sprawš twórczoœci kompozytorów, ale przede wszystkim dzięki wiedeńskiej szkole interpretacji. Mieszkańcy Bielska-Białej będš mieli możliwoœć uczestniczenia w koncercie wybitnych przedstawicieli tego nurtu, gdzie emocje w sposób doskonały łšczš się z humorem, którym towarzyszy wirtuozeria na najwyższym poziomie. W utworach Józefa Haydna, Ludwika van Beethovena, Fryderyka Chopina oraz wielu innych, wystšpiš: Adam Javorkai – wiolonczela, Hidan Mamudov – klarnet, Sandor Javorkai – skrzypce oraz Clara Biermasz – pianino. Muzycy sš laureatami wielu międzynarodowych nagród oraz absolwentami Wiedeńskiego Uniwersytetu Muzyki i Sztuki Teatralnej. Poznali się oraz zaprzyjaŸnili na studiach i od tego czasu występujš wspólnie na scenach całego œwiata.

Tradycyjnie już podczas Festiwalu odbędzie się impreza promocyjna Ustki pod nazwš 'Cała naprzód, czyli… Ustka w Bielsku-Białej'. Przygotowano ciekawš ofertę letniego wypoczynku nad polskim morzem. Będzie można również skosztować smacznych ryb morskich: smażonych, wędzonych i œwieżych, jak i innych specjałów.

Czynne będzie także stoisko promocyjne Beskidzkiego Informacyjnego Centrum (BIC) z Frydka-Mistka, prezentujšce najpiękniejsze tereny czeskich Beskidów. Na stoisku gastronomicznym Hotelu Ćeladenka z Czeladnej /Czechy/ serwowane będš potrawy kuchni czeskiej. Goszczšcy po raz pierwszy w Bielsku-Białej przedstawiciele węgierskiego miasta Nyiregyhaza, prezentować będš swoje miasto i jego okolice. Czynne będzie także stoisko informacyjne Punktu Informacji Europejskiej Europe Direct – Bielsko-Biała, działajšcego przy Ksišżnicy Beskidzkiej.

Dla najmłodszych mieszkańców Bielska-Białej w pištek w godzinach od 16.00 do 19.00 i sobotę w godzinach od 15.00 do 19.00 zorganizowany zostanie Klub Kreatywnego Inżyniera, czyli warsztaty dla dzieci. Na trzech różnych stacjach dzieci będš mogły spróbować swoich sił w robieniu szkatułek, projektowaniu działek, budowaniu domów oraz wykonaniu drewnianego auta. Każdy z warsztatów będzie trwał około 25 minut.

Od soboty 18 czerwca do 10 lipca 2016 r. w siedzibie Zwišzku Polskich Artystów Plastyków (Rynek 27) czynna będzie wystawa fotograficzna z Baia Mare - Maramureş – People and Places. Wystawa gromadzi blisko 70 fotografii wykonanych przez autorów rumuńskich i węgierskich. Pokazuje ludzi, miasto i region. Celem wystawy jest promowanie miasta Baia Mare oraz Maramureş – malowniczego regionu, położonego w północnej Rumunii, będšcego częœciš Transylwanii.

Na wszystkie wydarzenia wstęp wolny.
Organizator zastrzega sobie prawo zmian w programie.

Komentarzy ( 0 )Skomentuj...