Wszystkie newsy SportGeneracja 2016
 wysłany przez: Katarzyna Machaj, zaakceptowany przez admin dn. 19.05.2016 Komentarzy: 0  
9 czerwca na stadionie lekkoatletycznym 'Sprint' w Wapienicy odbędzie się impreza sportowa dla dzieci pod nazwą SportGeneracja. Pomysłodawcą i organizatorem cyklu jest Fundacja Wychowanie przez Sport, której głównym celem jest zachęcenie dzieci i młodzieży do aktywności fizycznej. Fundację tworzą byli lekkoatleci, olimpijczycy m.in. Sebastian Chmara, Artur Partyka, Paweł Januszewski. Patronat honorowy nad tegorocznym cyklem SportGeneracja objął Minister Sportu i Turystyki Pan Witold Bańka. Od początku patronat kontynuuje Polski Związek Lekkiej Atletyki oraz Szkolny Związek Sportowy.

W dobie powszechnej 'internetyzacji i tabletyzacji', dzieciaki zamiast biegać po podwórkach i bawić się w berka, siedzą w bezruchu z wzrokiem utkwionym w ekranach telefonów. Brak ruchu to nie jest wielki problem, bo dzieci chcą się bawić, chcą biegać, trzeba tylko dać im ku temu okazję. Dlatego powstał program SportGeneracja, którego celem staje się właśnie stwarzanie okazji do fajnej zabawy w sport.

W każdym miejscu, gdzie SportGeneracja dociera wraz ze swoją ideą, organizuje masowe imprezy sportowe dla najmłodszych. Zawody odbywają się przy aktywnym udziale szkół, które w sposób zorganizowany, przybywają z dzieciakami na teren zawodów. Meta, start, wyznaczone trasy biegowe, bloki startowe, płotki lekkoatletyczne, flagi, balony, scena, muzyka i medale dają poczuć dzieciom klimat wielkiej imprezy sportowej. Równocześnie efektywnie zaraża najmłodszych bakcylem rywalizacji. Podział na grupy wiekowe, płeć i dystanse dają szanse równej konfrontacji, a preludium stanowi bieg główny na dystansie 1111 m - Waterrr Run. Jest to bieg integracyjny, łączący wszystkie dzieciaki w jedną wielka grupę sportowców. Podczas imprezy każde dziecko otrzymuje numer startowy i koszulkę a po biegu głównym, wszyscy, którzy go ukończyli, bez wyjątku, otrzymują pamiątkowy medal.

Jak co roku udział w akcji jest bezpłatny i odbywa się za pośrednictwem szkół. W bieżącej edycji uczestnicy będą rywalizować w 4 konkurencjach i według podziału na kategorie wiekowe:
a) biegi na dystansie 33 m dziewcząt i chłopców klas IV,V i VI
b) biegi na dystansie 33 m przez płotki dziewcząt i chłopców klas IV,V i VI
c) biegi na dystansie 200 m dziewcząt i chłopców klas IV, V i VI
d) bieg sztafetowy 4x200 m dziewcząt i chłopców klas IV, V i VI

Zgłoszenia
Szkoły dokonują zgłoszeń za pośrednictwem formularza elektronicznego TUTAJ. Można tego dokonać do 1 dnia przed datą rozpoczęcia imprezy w danym mieście.
Łącznie komentarzy ( 0 )© 2000 - 2018 INFOTECH, Designed by LABMATIC Redakcja serwisu