Wszystkie newsy

Pocztówka z Bielska-Białej
wys: mm, akcept. admin 29.04.2016 Komentarzy: 0
Dom Kultury w Olszówce organizuje IV edycję konkursu plastycznego, którego temat bezpośrednio powiązany jest z naszym miastem, a tytuł konkursu brzmi: 'Pocztówka z Bielska-Białej'. Konkurs obejmuje techniki w zakresie: fotografia artystyczna, grafika komputerowa, grafika warsztatowa, kolaż.

Głównym celem konkursu jest wspieranie działań artystycznych dzieci i młodzieży oraz promocja miasta Bielska-Białej. W pierwszej kolejności organizatorzy chcą pobudzić ich wyobraźnię i zachęcić do dokładnego przyjrzenia się przestrzeni, która ich otacza. Dzięki tym działaniom młodzi ludzie otrzymają szansę pokazania innym, w jaki sposób postrzegają świat. Artystyczne wyrażenie siebie pozwoli niewątpliwie nabrać im pewności siebie do dalszych działań twórczych.

Równie istotnym celem konkursu będzie promowanie Bielska-Białej, jego uroków architektonicznych, przyrodniczych, turystycznych, kulturowych oraz historycznych. Podejmując się takiej tematyki, organizatorzy pragną wzbudzić w młodych ludziach zachwyt nad naszym pięknym miastem.

Podobnie jak w latach 2013, 2014 i 2015, najlepsze prace zostaną udostępnione szerszej publiczności w formie 12 banerów (100x100 cm każdy) w przestrzeni parkowej Cygańskiego Lasu.

Termin nadsyłania prac mija 10 maja br. Szczegóły związane z konkursem (regulamin i karta zgłoszenia) są dostępne na stronie internetowej Domu Kultury w Olszówce.

Komentarzy ( 0 )Skomentuj...