Wszystkie newsy

Europejski Festiwal Filmowy - replika w Bielsku-Białej
wys: mm, akcept. admin 12.04.2016 Komentarzy: 0
Euroshorts jest festiwalem filmów krótkometrażowych i twórczej reklamy. Istnieje od 1992 roku. Jego organizatorem jest Fundacja Młodego Kina - niezależny ośrodek kultury filmowej, której głównym celem jest wspieranie i wyróżnianie młodych filmowców z całego świata.

Jak co roku w programie projekcji znajdą się filmy nagrodzone i wyróżnione w konkursie międzynarodowym w kategoriach filmu fabularnego, dokumentalnego, eksperymentalnego i animowanego, a także pokazy twórczych filmów reklamowych - wśród nich słynna taśma 'Amerykański Film Reklamowy' z Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Nowym Jorku.

Premiera festiwalu miała miejsce w listopadzie 2015 roku równolegle w Gdańsku, Warszawie i Katowicach. Do czerwca 2016 roku replika festiwalu prezentowana będzie w wielu polskich miastach, w Galerii Bielskiej BWA po raz 13. Festiwal odbędzie się w dniach 12 - 14 kwietnia br. Komentarz do prezentacji wygłosi Przemek Młyńczyk - reżyser, dyrektor artystyczny festiwalu. Organizatorem 'Euroshorts' jest Fundacja Młodego Kina w Warszawie, która w zeszłym roku obchodziła 25-lecie swojej działalności.

Program

Komentarzy ( 0 )Skomentuj...